Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Pana Kazimierza ciągle nie ma. Nadzieja umiera ostatnia

2015-05-22 08:23:56 (ost. akt: 2015-05-22 08:28:15)
Strażacy poszukiwali Kazimierza Waruszewskiego również na bagnach i mokradłach

Strażacy poszukiwali Kazimierza Waruszewskiego również na bagnach i mokradłach

Autor zdjęcia: fot. pspzuromin

Podziel się:

Pan Kazimierz się nie znalazł. Już trzy tygodnie trwają poszukiwania 82-letniego mężczyzny. Szukają ochotnicy, policjanci, strażacy sąsiedzi, śmigłowce, psy. Bezskutecznie.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

- Nadzieja umiera ostatnia – mówi nam mieszkaniec Kobylej Łąki, znajomy zaginionego Kazimierza Waruszewskiego – Ale nadzieja z każdym dniem jest mniejsza – dodaje mężczyzna.

Już trzy tygodnie trwają poszukiwania Kazimierza Waruszewskiego. I nic. Przepadł jak kamień w wodę. Szukają staruszka sąsiedzi, ochotnicy, rodzina, policja, strażacy. Bez żadnych rezultatów. Do poszukiwań włączyły się policyjne śmigłowce z kamerą termowizyjną. Też nic nie znalazły.

Rodzina prosi o pomoc
W dalszym ciągu jednak pozostaje nadzieja na znalezienie mężczyzny. Rodzina i policja prosi, jeżeli ktokolwiek wie coś na temat zaginionego, żeby zgłosić to pod telefonem alarmowym 997 lub 112.

Opis ubioru
W chwili zaginięcia 82 – latek ubrany był w czapkę typu kaszkiet koloru ciemnego, marynarkę koloru ciemny brąz, pod marynarką miał koszulę ciemną, nosił spodnie typu garniturowego w kolorze grafitowym i buty gumowce zielone.

Okoliczności zaginięcia
30 kwietnia Kazimierz Waruszewski wyszedł z domu około godziny 22:30. Nie informował nikogo, gdzie się udaje ani po co. Ostatni kontakt z zaginionym miał jego syn Alfred Waruszewski około godziny 21:30. Kazimierz do domu nie wrócił do tej pory i nie nawiązał kontaktu z nikim z rodziny i bliskich.
Sytuacja taka miała miejsce po raz pierwszy, zaginiony nie cierpi na żadną chorobę i znajdował się w dobrej kondycji fizycznej.
Kazimierz Waruszewski jest emerytem, ale jeszcze do dnia zaginięcia pomagał synowi w gospodarstwie.
Zaginiony nie utrzymywał kontaktów towarzyskich, nie pasjonował się wędkarstwem, myślistwem, czy innym zajęciem, które mogłoby go skłonić do opuszczenia domu w celach hobbystycznych.

Poszukiwania
Policja szuka pana Kazimierza od 1 maja, kiedy to synowa zgłosiła zaginięcie teścia. Najpierw rozesłano telegramy do jednostek ościennych oraz do KWP Radom, skąd wiadomość trafiła do wszystkich jednostek w kraju.
Dokładnie została sprawdzona posesja i budynki gospodarcze oraz teren przyległy do posesji zaginionego. Sprawdzone zostały też kontakty rodzinne zaginionego. Policja opatrolowała drogi dojazdowe do miejscowości Kobyla Łąka. Sprawdzono przydrożne rowy melioracyjne, pustostany, sterty słomy i siana.
Jak twierdzi policja, weryfikowane były wszelkie informacje uzyskiwane od rodziny i innych osób. Trzykrotnie policja użyła psa tropiącego.
Cztery razy policja organizowała akcje poszukiwawcze, w których łącznie uczestniczyło 31 policjantów KPP Żuromin, 83 strażaków z PSP Żuromin i okolicznych OSP, w poszukiwaniach brali udział sąsiedzi i rodzina zaginionego. 5 maja strażacy sprawdzili za pomocą specjalistycznego sprzętu pobliskie tereny bagienne na powierzchni około 10 h, a także 2 – kilometrowy odcinek rzeki Luty. Tego samego dnia wykorzystano do poszukiwań śmigłowiec wyposażony w kamerę termowizyjną, za pomocą którego sprawdzony został teren 10 km od miejsca zamieszkania zaginionego.
Poszukiwania nie przyniosły skutków. W tym momencie policja już nie prowadzi działań penetracyjnych, ale w dalszym ciągu prowadzone są czynności poszukiwawcze.
Z kolei rodzina zaginionego prosi nawet o pomoc bioenergoterapeutów i jasnowidzów. Prosimy także Czytelników – każdy ślad może pomóc w odnalezieniu zaginionego. Telefony alarmowe 997, 112Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB