Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Piłka nożna. Bieżuń i Zieluń bez szans. Winnica wygrywa rejon

2015-05-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-22 08:49:05)
Piłkarze z Zielunia

Piłkarze z Zielunia

Podziel się:

Gimnazjum w Winnicy najlepszym zespołem w piłce nożnej szkół gimnazjalnych w rejonie ciechanowskim. Zespół z Winnicy w finale pokonał Kraszewo. Zespoły z terenu powiatu żuromińskiego nie sprostały zadaniu i uplasowały się na dwóch ostatnich pozycjach.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W poniedziałek, 18 maja, na kompleksie boisk Orlik w Żurominie odbył się turniej o mistrzostwo rejonu ciechanowskiego w piłce nożnej szkół gimnazjalnych. W imprezie wzięło udział sześć najlepszych zespołów. Powiat żuromiński z racji gospodarza i obrońcy tytułu sprzed roku reprezentowały dwie drużyny. W eliminacjach do tego turnieju awans uzyskał Zespół Placówek Oświatowych w Bieżuniu oraz Gimnazjum w Zieluniu.

Bieżuń i Zieluń bez punktów
Turniej rejonowy nie był tak udany dla Bieżunia i Zielunia jak spotkania eliminacyjne na imprezie rangi powiatowej. Zespół Beaty Cimochowskiej w grupie trafił na zespoły z Mławy i Raciąża. Wydawało się, iż było to możliwie najtrudniejsze losowanie. Zespoły z większych miast i o większym potencjale piłkarskim pokazały, że to im należy się dalsza gra. Z zespołem z Mławy bieżunianie przegrali nieznacznie i po błędach własnych 1:2. Raciąż natomiast pokonał zespół z Bieżunia bez straty gola 2:0. Zieluń natomiast rozpoczął od porażki z Kraszewem 3:5, a w drugim swoim pojedynku przegrał 1:3 z Winnicą.

Winnica zwycięża
W półfinałowych starciach lepsze wrażenie sprawiały zespoły z Raciąża i Mławy, ale to Kraszewo i Winnica awansowały do finału. O wszystkim zadecydowały w pierwszym meczu (Raciąż-Kraszewo) rzuty karne, a w drugim niefrasobliwość defensywny. W finale zatem powtórka ze starcia grupowego i Winnica ponownie okazała się lepsza.

Wyniki:
Grupa A
Mława – Bieżuń 2:1
Bieżuń – Raciąż 0:2
Mława – Raciąż 2:2

Grupa B
Kraszewo – Zieluń 5:3
Zieluń – Winnica 1:3
Kraszewo – Winnica 0:2

Półfinał
Raciąż – Kraszewo 0:0 k. 3:4
Mława – Winnica 1:2

O III miejsce
Mława – Raciąż 1: k. 5:4

Finał
Winnica – Kraszewo 3:0

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB