Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Krystian pięknie gra na fortepianie

2015-05-28 10:01:47 (ost. akt: 2015-05-28 14:46:51)
Krystian Staniszewski tuż po koncercie w Muzeum Małego Miasta. Chłopiec zaprezentował się publiczności z dobrej strony, za co otrzymał rzęsiste brawa

Krystian Staniszewski tuż po koncercie w Muzeum Małego Miasta. Chłopiec zaprezentował się publiczności z dobrej strony, za co otrzymał rzęsiste brawa

Podziel się:

Krystian Staniszewski chodzi do IV klasy Szkoły Podstawowej. Gra na organach, pianinie, trąbce… Krystian nie tylko gra, również komponuje. Stworzył 10 własnych kompozycji muzycznych. Na pytanie, kim chciałby być w przyszłości, odpowiada bez wahania: „Piosenkarzem!” Ale zaraz się poprawia: „Może jednak bramkarzem, najlepiej w Barcelonie!”.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Krystian Staniszewski ma 11 lat i jest uczniem Szkoły Podstawowej w Bieżuniu. Chłopiec posiada niezwykły talent muzyczny. Gra na wielu instrumentach, śpiewa i sam komponuje piosenki.
- On tak już od dziecka – mówi mama Krystiana Edyta Staniszewska – Jak miał 3 lata, to już siadał przy organach i bawił się muzyką – dodaje.

Koncert w Muzeum Małego Miasta
Krystiana spotkaliśmy w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Dawał on swój pierwszy solowy koncert podczas Nocy Muzeów 16 maja.
- Na koncert zaprosiłem Krystiana, gdyż zauroczył mnie swoją grą. Uważam, że trzeba promować takie talenty – mówił kierownik Muzeum Jerzy Piotrowski.
Po raz pierwszy Jerzy Piotrowski usłyszał Krystiana na początku roku, gdy ten grał na koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- My tu w Muzeum mamy dobrą rękę do talentów. Wypromowali się u nas rzeźbiarze, malarze. Wypromuje się również muzyk. Wierzymy, że ten talent kiedyś zabłyśnie – mówił Jerzy Piotrowski.
Krystian podczas koncertu był skupiony i trochę stremowany. Zaprezentował publiczności 8 utworów, w tym cztery własnej kompozycji.
Zebrał rzęsiste brawa.

Talent dziedziczy się w genach
Krystian uczył się grać na instrumentach już od 3 roku życia. Wtedy rozpoczął zabawę z organami. Potem doszły inne instrumenty – fortepian, trąbka.
- Do grania Krystian garnął się sam. To była dla niego zabawa – mówi mama chłopca – ale pamiętać trzeba, że w naszej rodzinie tradycje muzyczne sięgają kilku pokoleń.
Muzykę uwielbia tata Krystiana, Krzysztof, który gra w zespole muzycznym, na akordeonie grał dziadek chłopca, a na skrzypcach pradziadek.
- Krystian odziedziczył po nich talent – mówi pani Edyta, która już myśli, jak ten talent rozwijać.
- Myślimy o szkole muzycznej w Sierpcu – mówi kobieta – Ale Krystian ma dużo zajęć, jest bardzo wszechstronny. Nie chcielibyśmy mu zabierać dzieciństwa – dodaje.

Dobry muzyk, świetny uczeń, wspaniały kolega
Krystian nie tylko gra na instrumentach. Lubi również śpiewać, świetnie się uczy, ale też ma hopla na punkcie wszelkich sportów.
- Na samo nazwisko Krystiana aż się uśmiechnęłam – mówi mi w rozmowie telefonicznej wychowawczyni chłopca Beata Lejman – To niezwykły uczeń. Garnie się do wszystkiego. Przy tym jest bardzo szczery, pomocny i odpowiedzialny – dodaje kobieta.
Wychowawczyni podkreśla, że jeśli chodzi o naukę, to Krystian nie ma słabych punktów.
- Jest dobry z polskiego i z matematyki. Lubi przyrodę, muzykę i wychowanie fizyczne – wymienia nauczycielka – Promocję do czwartej klasy otrzymał z nagrodą – dodaje.
Pani Lejman zwraca również uwagę, że Krystian jest dobrym kolegą.
- Nie widziałam, żeby z kimkolwiek miał jakieś zatargi. Zawsze spokojny, zawsze odpowiedzialny. Życzyłabym wszystkim takich uczniów – mówi wychowawczyni.

Czy Krystian będzie muzykiem?
A jakie ma plany na przyszłość? Chłopiec najpierw entuzjastycznie wykrzyknął, że chciałby być piosenkarzem. Zaraz potem jednak dodał, że może jednak bramkarzem w jego ulubionym klubie FC Barcelona.
- Zawsze powtarza, że będzie muzykiem – mówi jego wychowawczyni – Chciałabym, żeby realizował swoje pasje i żeby szkoła mogła mu w tym pomóc – dodaje.
Mama Krystiana do jego talentu podchodzi z rozwagą.
- Nic na siłę. Niech Krystian robi to, co lubi robić – tłumaczy pani Edyta – Jest niezwykle odpowiedzialny. Wierzę, że będzie rozwijał swoje pasje. A czy to będzie sport, czy muzyka. Nieważne. Najważniejsze, żeby to jemu sprawiało przyjemność – dodaje kobieta.

Czy granie sprawia chłopcu przyjemność? Jak sam Krystian przekonuje: tak, sprawia. Z pełną odpowiedzialnością natomiast możemy powiedzieć, że jego granie największą przyjemność sprawia nam, słuchaczom. Dlatego szczerze Krystianowi kibicujemy.Krystian Staniszewski podczas koncertu w Muzeum Małego miasta w Bieżuniu


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zlekkazawiany #1743048 | 87.205.*.* 28 maj 2015 15:50

    Zdjęcie zrobiono przy fortepianie, ale Krystian gra na pianinie, do tego rozstrojonym. Życzę młodemu muzykowi wytrwałości i sukcesów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz