Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Puchar Przewodniczącego dla Mirosława Nowickiego

2015-05-29 15:35:14 (ost. akt: 2015-06-02 14:03:03)

Podziel się:

Na Borku wędkarze walczyli „O Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Bieżunia”. Tym razem z dobrej strony pokazali się wędkarze z Żuromina. Zwycięzcą indywidualnym został Mirosław Nowicki, który wygrał łódkę, a w kategorii drużynowej całe podium składało się z wędkarzy żuromińskich.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Już po raz 9. Starorzecze Borek w Bieżuniu gościło wędkarzy biorących udział w Zawodach Wędkarskich „O Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Bieżunia”. Tym razem zawodnicy spotkali się w sobotę 23 maja.
Na starcie stanęła rekordowa liczba wędkarzy. O Puchar walczyło 54 zawodników i 18 drużyn (Bieżuń – 7, Żuromin – 5, Płońsk – 2, Gołuszyn, Pozga, Nowy Dwór Mazowiecki, Karniszyn Parcele).
Wędkarze rywalizowali w dwóch dwuipółgodzinnych turach na trzech sektorach. O zwycięstwie decydowała klasyfikacja punktowa. Liczyło się miejsce, które zawodnik zajął w swoim sektorze w każdej z tur.
Bezkonkurencyjny okazał się Mirosław Nowicki, który wygrał w obu turach w swoich sektorach. Najpierw w sektorze III złowił 6 kilogramów ryb, potem w sektorze I nieco ponad kilogram, ale tyle wystarczyło, żeby w tym sektorze zająć 1. miejsce. Również dwukrotnie najlepszy był Mariusz Kawczyński z Bieżunia, jednak przegrał z Nowickim, ponieważ o miejscu decydowała w dalszej kolejności waga złowionych ryb, a Kawczyński złowił ich ponad kilogram mniej.
Ciekawostką jest, że zawodnik, który złowił największa wagę ryb Paweł Przybysz (Przybysz debiutował w zawodach wędkarskich) i złowił ich ponad 9 kilogramów, zajął dopiero 8 miejsce. Paweł Przybysz zdecydowanie wygrał pierwszą turę, złowił w niej ponad 8 kilogramów ryb, jednak w drugiej turze zajął dopiero 8. miejsce (zaledwie 0,7 kg).

W czasie zawodów wędkarze łowili karasie, okonie, karpie, trafiały się tez amury. Największą rybą był półtorakilogramowy amur złowiony przez Mariusza Kawczyńskiego.
W zawodach sędziami byli Zbigniew Sadowski i Edward Schuster.


Zawody „O Puchar Przewodniczącego”, to jak co roku świetna zabawa i wspaniałe nagrody. I choć na wyniki trzeba było czekać (jak co roku) bardzo długo, to czas ten z pewnością się nie dłużył, gdyż organizatorzy przygotowali dla zawodników wspaniałą ucztę, na która składały się bieżuńska grochówka, bugaj i tradycyjna golonka.

Nagrody uczestnikom wręczali organizatorzy Zygmunt Liszewski – Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Szymański – Burmistrz Bieżunia.
Przewodniczący Liszewski szczególnie dziękował sponsorom zawodów, bez których, jak podkreślał, nie mogłyby się one odbyć.

Patronem medialnym zawodów jest Kurier Żuromiński.
Lista sponsorów: 1. nagroda łódka: Dariusz Peściński  i Stanisław Rosmanowski,2. i 3. nagroda Bank Spółdzielczy w Bieżuniu- Pani Prezes Banku - Maria Joanna Rudzińska
pozostali sponsorzy:
Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń - Andrzej Szymański, Andrzej Serwatko, Robert Moskal, Dariusz Kamiński, Robert Rochoń, Jarosław Baca, Jerzy Jaworski, Jerzy Malarski, Marek Pajewski, Waldemar Rosmanowski, Jan Zaborowski, Jarosław Motylewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieżuniu - Zygmunt Liszewski.


Wyniki


Klasyfikacja indywidualna


1. Nowicki Mirosław Żuromin II (2) 7250
2. Kawczyński Mariusz Bieżuń V(2) 5930
3. Strózik Patryk Żuromin III (5) 5830
4. Pajewski Marek Żuromin III (6) 6310
5. Retkowski Sławomir Żuromin II (6) 4460
6. Jabłoński Krzysztof Grzegorz Bieżuń IV (7) 6070
7. Piotrowski Robert Żuromin I (8) 3790)
8. Przybysz Paweł Żuromin I (10) 9390
9. Topolewski Maciej Żuromin IV (10) 5080)
10. Klimek Piotr Żuromin III (10) 3110


Klasyfikacja drużynowa

1. Żuromin III (Klimek Piotr, Pajewski Marek, Strózik Patryk)
2. Żuromin II (Nowicki Mirosław, Retkowski Sławomir, Sarwiński Mariusz)
3. Żuromin I (Pawlicki Sławomir, Piotrowski Robert, Przybysz Paweł)
4. PZW Bieżuń (Fafiński Mirosław, Kubiński Marek, Zdziemborski Waldemar)
5. Żuromin IV (Lisowski Eugeniusz, Topolewski Maciej, Topolewski Mirosław)

Największa ryba

Kawczyński Mariusz amur 1.55 kgCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB