Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Piraci drogowi stracili prawo jazdy

2015-06-09 14:01:44 (ost. akt: 2015-06-16 15:26:40)
Kary dla kierowców są coraz wyższe

Kary dla kierowców są coraz wyższe

Podziel się:

Nowe przepisy ruchu drogowego przewidują surowe kary dla piratów drogowych i kierowców na podwójnym gazie. W związku z nimi na terenie naszego powiatu już dwóch kierowców straciło prawo jazdy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Od 18 maja funkcjonują nowe przepisy ruchu drogowego. Przewidują one surowe kary dla kierowców nieprzestrzegających przepisów.

Utrata prawka za szybką jazdę

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 50km/h w terenie zabudowanym, zostanie odebrane prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca jednak będzie prowadził samochód, czas bez prawa jazdy zostanie mu wydłużony do 6 miesięcy. Za trzecim razem kara jest już bardziej surowa. Jeżeli mimo zatrzymanego na pół roku prawa jazdy, taka osoba wsiądzie za kierownicę, prawo jazdy straci całkowicie. Aby móc kierować samochodem, będzie musiał odbyć ponownie kurs na prawo jazdy i zdać egzamin. Od 18 maja w związku z przekroczeniem prędkości w naszym powiecie prawo jazdy zabrano dwóm kierowcom. Jednemu w Lubowidzu, a drugiemu w Bieżuniu. kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji asp. szt. Jan Składanowski, przyznaje, że nie jest dużo.
- Kierowcy jeżdżą raczej wolno. W ciągu dwudniowej akcji prędkość, przeprowadzanej przed wejściem nowych przepisów na naszym terenie, najwyższa odnotowana przez policjantów prędkość w terenie zabudowany to 83km/h - Składanowski

Droższa jazda „po kielichu”
Nowe przepisy dotyczą również kierowców, którzy jadą po pijanemu. Za jazdę na podwójnym gazie, Sąd narzuci karę nie niższą niż 5 tysięcy złotych. Pod warunkiem, że kierowcy zdarza się to po raz pierwszy. Natomiast jeżeli już wcześniej był karany za jazdę po pijanemu, kara wyniesie minimum 10 tysięcy złotych. Na terenie powiatu żuromińskiego od wejścia nowych przepisów pijanego kierowcę zatrzymano dwa razy. Co ciekawe to był ten sam kierowca. Najpierw 22 maja został zatrzymany przez policjantów w Bieżuniu. Był nietrzeźwy, prawo jazdy zostało zatrzymane a wniosek o ukaranie został skierowany do Sądu. Na drugi dzień ten sam kierowca został przez policjantów zatrzymany również w Bieżuniu. Tym razem był jeszcze bardziej pijany niż dzień wcześniej. O wysokości kary dla kierowcy zdecyduje Sąd. To jedyny przypadek w ciągu dwóch ostatnich tygodni zatrzymania pijanego kierowcy na terenie powiatu żuromińskiego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rowerzysta #1779132 | 5.172.*.* 20 lip 2015 07:04

  Zapraszam panów w białych czapkach na drogę Mak-Bieżuń tam będą mieli wyśmienite polowanie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zielenianka #1755548 | 83.28.*.* 16 cze 2015 14:21

  Łatwo sie z kogoś nabijać . Kazdy uwaza sie za niewiniątko a robi tak samo z ta róznicą ze nie został złapany . jakby jeden lub drugi znalazł się w takim położeniu nie byłoby do śmiechu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. he he #1755236 | 46.112.*.* 16 cze 2015 06:31

   Byleby nie brał sie za ministrantów i małe dziewczynki to normalny facet, wóda, kobiety, szybka jazda samochodem, kasa. To sie nadaje do prasy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ja #1754024 | 37.248.*.* 14 cze 2015 13:22

   ten ksiądz nie tylko szybko jezdzi lubi też wychlać

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Pokręt #1752009 | 46.113.*.* 11 cze 2015 10:21

   Jestem za , to trochę ogłupianie narodu, a stan dróg to jak ma się w Polsce do ceny benzyny?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (11)