Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Radny Chmielewski nie chce drogi. - To są żarty – komentuje darczyńca

2015-06-09 14:10:23 (ost. akt: 2015-06-09 14:18:22)
Radny Józef Chmielewski znów w centrum uwagi, tym razem uważa, że miasto nie powinno przyjąć dróg od biznesmena Lecha Zmarzłego

Radny Józef Chmielewski znów w centrum uwagi, tym razem uważa, że miasto nie powinno przyjąć dróg od biznesmena Lecha Zmarzłego

Podziel się:

Żuromińskie Przedsiębiorstwo Budowlane „Domex” chce przekazać Miastu dwie drogi. Teraz ich właścicielem jest „Domex”, ale drogi służą mieszkańcom, a przedsiębiorstwu nie są do niczego potrzebne. Miasto miałoby te drogi otrzymać za darmo. Taki prezent nie wszystkim jednak odpowiada. - Co zyska gmina, jak przejmie drogi, do niczego te drogi nie służą – mówił radny Chmielewski - To są chyba żarty - komentuje prezes „Domexu” Lech Zmarzły

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „Domex” Lech Zmarzły zwrócił się do władz Żuromina o zamianę działek. Działka należąca do miasta graniczy z działką przedsiębiorcy. Wąska miejska działka służy za drogę, która prowadzi do kilku kurników. Po jej drugiej stronie znajduje się działka również należąca do „Domexu”. Prezes przedsiębiorstwa wnioskuje o to, żeby Miasto przekazało mu tę wąską działkę, bo to umożliwi mu dalsze wydobywanie żwiru. W zamian przedsiębiorca przekaże Miastu podobną działkę, w niedalekiej odległości od niej. Zobowiąże się również, że działka będzie pełnić funkcję drogi. Zmarzły ofertę dla Miasta ma jeszcze jedną. Chce jej przekazać dwie drogi. Zupełnie gratis. Propozycja pierwsza, mimo że dyskusja była dość długa, spotkała się w końcu z przychylnością radnych. Jeśli zaś chodzi o przekazanie dróg, radni nie doszli do konsensusu.

Po co miastu drogi
„Domex” chce przekazać Miastu dwie drogi. Drogi te są własnością przedsiębiorstwa, bo powstały na osiedlach domów jednorodzinnych, które buduje „Domex”. Jedna z nich jest na osiedlu przy ulicy Wyzwolenia. Droga jest wyłożona kostką, a pod nią poprowadzona jest kanalizacja, woda i prąd. Druga droga to część ulicy Popiełuszki. Tam powstaje nowe osiedle.
- Osiedla zabudowałem domami jednorodzinnymi, wykonałem całą infrastrukturę, droga jest gotowa do przejęcia – mówił na sesji Rady Miejskiej Lech Zmarzły – Za drogi płacę podatek, a od czasu powstania osiedla, firma z drogi nie korzysta.
Nie wszyscy jednak chcą takiego prezentu od przedsiębiorcy. Radny Chmielewski widzi w przejęciu dróg problem.
- Co zyska Gmina, jak przejmie drogi – pytał radny Józef Chmielewski – Niczemu te drogi nie służą. Gmina będzie tylko za nie odpowiedzialna i będzie miała dodatkowe obowiązki.

Stanowiska radnego nie mógł zrozumieć Zmarzły
- To są chyba żarty, inaczej tego nazwać się nie da – mówił zirytowany Lech Zmarzły – w mieście wszystkie ulice są własnością Miasta, a dwie ulice będą moje. Mamy inna logikę funkcjonowania miasta.
Decyzje w tej sprawie nie zapadły.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mgr #1806445 | 78.88.*.* 1 wrz 2015 21:42

  Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.Pan radny pochodzi z metropolii i o tym nie wie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1751132 | 109.243.*.* 10 cze 2015 08:32

  pod względem łatwości prowadzenie biznesu polska jest za większością państw afrykańskich..a pod względem obowiązkowych kosztów ( zus- który w istocie jest podatkiem a nie twoją emeryturą) - na pierwszym miejscu w świecie. NIGDZIE cię nie zmuszają do płacenia ponad 300 dolarów jeśli prowadzisz jednoosobową firmę - obowiązkowo - niezaleznie od tego czy zarobisz czy nie. Średnio taka opłata wynosi do 25 dolarów. Socjalistyczne sekinseny zrobiły sobie w polsce eldorado pasożytując na innych ( jeśłi zakłądasz działalnosć utrzymujesz zbędne urzędactwo, związkowców nie mających obowiązku świadczenia pracy, płacisz an emerytury 40-letnich górników, policjantów, na emeryture generała głodzia i na dziesiątki tysięcy klechów, kapelanów w instytucjach publcznych )...System edukacji też mamy wspaniały - nauczyciele rzeczywiście pracują 7 miesięcy w roku .. pobierając 13 pensji. Po wszelkich naukach w szkołach - tj. paciorki i życiorys jana pawła.. mogą się absolwenci pakowac i szukac pracy na wózku widłowym w anglii W UK biznes mozesz zglosic w ciagu 3 miesięcy od startu. Brytyjski "ZUS" to okolo 60 zlotych miesięcznie, Ponadto jak masz niskie dochody mozesz nawet tego nie placic! Ale to ty decydujesz a nie URZAD! Nie placisz podatku przy dochodach do ok 47 000 zlotych rocznie Najpierw powinno zostac prowadzącemu działalność minimum socjalne na utrzymanie siebie i rodziny a potem ZUS! Polecam rejestrować firmy za granicą. Nawet w czechach jest dużo taniej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ;;; #1750909 | 95.40.*.* 9 cze 2015 21:47

   to taki nasz(radny Chmielewski) lokalny Myćko bądź radny gminy Dopiewo...(Wilkowyje)

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Do Radnych #1750888 | 31.63.*.* 9 cze 2015 21:29

   W tej chwili droga Popiełuszki jest drogą wewnętrzną osiedlową i Gmina nie ma obowiązku jej przejąć. Jednak może ją przejąć jeżeli taką wolę wyrażą Radni większością głosów.Jeżeli z tyłu za osiedlem od strony ul. Olszewskiej zostanie wykonana droga i droga Popiełuszki będzie dojazdowa z dwóch stron Gmna będzie musiała tę drogę przejąć zgodnie z obowiązującym prawem i jak Pan Lech Zmarzły sobie zarzyczy to będzie Gmina musiala za nią zapłacić. Tak że chmielewski niech swoje mądrości zawiezie do Rozwozina a nam na terenie miasta nie robi zamieszania i smrodu. takich Radnych nam nie trzeba.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. ... #1750700 | 46.113.*.* 9 cze 2015 17:11

    Przecież to są polne drogi, trzeba na nich położyć asfalt. Więc może dar Pana Zmarzłego polega na tym żeby to Gmina położyła na nich asfalt, bo po co żuromiński biznesmen ma się wpędzać w koszty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (10)