Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Kamila Kinaszewska najlepsza

2015-06-10 14:20:47 (ost. akt: 2015-06-10 14:34:45)
 Najlepiej z naszego powiatu wypadli uczniowie z SP 1 i Gimnazjum nr 1

Najlepiej z naszego powiatu wypadli uczniowie z SP 1 i Gimnazjum nr 1

Podziel się:

Najlepszą zawodniczką rejonowego etapu Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego została Kamila Kinaszewska z Gimnazjum nr 1 w Żurominie. W kategorii drużynowej zarówno Gimnazjum nr 1 z Żuromina, jak i Szkoła Podstawowa nr 1 z Żuromina zajęły 4. miejsca.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

W Mławie odbył się rejonowy etap etapu Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z naszego powiatu do turnieju przystąpiły 4 szkoły. W kategorii podstawówek SP 1 Żuromin oraz SP Siemiątkowo, a w kategorii gimnazjów oba żuromińskie gimnazja.
Niestety, żadna z drużyn nie awansowała do kolejnego etapu. Najbliżej awansu było Gimnazjum nr 1 w Żurominie, które w dość kontrowersyjnych okolicznościach wypadło poza podium turnieju.
Na pocieszenie najlepszą zawodniczką zawodów została reprezentantka tego Gimnazjum Kamila Kinaszewska.
- Bardzo żałujemy, że nie zdobyliśmy awansu do kolejnej fazy. Mieliśmy olbrzymie szanse i czujemy się pokrzywdzeni – mówi jedna z zawodniczek Gimnazjum nr 1 w Żurominie Dominika Więckowska.
Okazało się, że na jednej z przeszkód na torze sędziowie inaczej zinterpretowali błąd zawodniczki i otrzymała ona zamiast 3 punktów karnych aż 15. Na nic zdały się protesty i odwołania. Sędziowie decyzji nie zmienili i Gimnazjum zamiast na II miejscu, wylądowało na IV.
- Szkoda. Jesteśmy w III klasie. Do zawodów przystępujemy już 4 raz i przydałoby się awansować do etapu finałowego. Tym bardziej, że nasz rejon co roku jest najsilniejszy – mówi Kamila Kinaszewska indywidualna zwyciężczyni zawodów.

Przebieg rywalizacji
Organizatorem turnieju rejonowego, który odbył się 15 maja w Mławie był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie wraz z Kuratorium Oświaty – Delegatura w Ciechanowie oraz z Komendą Powiatową Policji w Mławie.
Eliminacje przeprowadzono na terenie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie. W zmaganiach o tytuł najlepszej drużyny i wejście do finału wojewódzkiego brali udział uczniowie szkół podstawowych  i gimnazjalnych regionu ciechanowskiego. Byli to zwycięzcy eliminacji powiatowych. W kategorii szkół podstawowych w zawodach uczestniczyło 11 szkół: SP Ojrzeń, Radzanowo, Obryte, Siemiątkowo, Naruszewo, Raciąż, SP nr 3 w Ciechanowie, SP nr 7 w Mławie, SP nr 1 w Żurominie, Katolicka SP w Mławie oraz Społeczna SP w Gzach.
W szranki stanęło też 9 szkół gimnazjalnych: Gołymin Ośrodek, nr 2 Ciechanów, nr 1 Mława, Obryte, Gzy, nr 1 Żuromin, nr 2 Żuromin, Stare Gralewo oraz Szczytno.
Rywalizację oceniał skład sędziowski, w który wchodzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mławie, Pułtusku i Ciechanowie, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.
Dwie zwycięskie drużyny - z kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych - będą rywalizować na szczeblu Województwa Mazowieckiego.

Wyniki

Szkoły Podstawowe
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Radzanowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ciechanowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Naruszewie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurominie

Gimnazja
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Obrytem 
II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Gołyminie Ośrodku
III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Szczytnie 
IV miejsce Gimnazjum nr 1 w Żurominie
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
Dominik Schodowski ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie, Kamila Kinaszewska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żurominie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB