Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Starosta oddał władzę

2015-06-10 14:35:51 (ost. akt: 2015-06-10 14:42:48)
Magdalena Dobiesz w doborowym towarzystwie Starosty Jerzego Rzymowskiego i Wicestarosty Ireneusza Rejmusa

Magdalena Dobiesz w doborowym towarzystwie Starosty Jerzego Rzymowskiego i Wicestarosty Ireneusza Rejmusa

Autor zdjęcia: fot. wip

Podziel się:

W poniedziałek 1 czerwca na fotelu Starosty Żuromińskiego zasiadła Magdalena Dobiesz. Nominację na to stanowisko wręczył przewodniczący Rady Powiatu Piotr Budzich. Młoda starościna od razu wzięła się do pracy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Tradycyjnie w Dzień Dziecka Starosta Żuromiński oddaje władze uczniowi. Tym razem Starostą została uczennica Magdalena Dobiesz z Bądzyna. Jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum. Nominację na stanowisko Starosty Żuromińskiego wręczył przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Piotr Budzich. Tego dnia starosta Jerzy Rzymowski pełnił funkcję asystenta. Na młodą starościnę czekało wiele obowiązków. Najpierw musiała zapoznać się z strukturą organizacyjną Starostwa i z zasadami jego funkcjonowania. Następnie odwiedziła przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Żurominie, potem była wizyta w Zespole Szkół Specjalnych a następnie wzięła udział w obchodach Dnia Dziecka w Bieżuniu. Były odwiedziny u małych pacjentów w żuromińskim szpitalu, wizyta w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Żurominie, w żuromińskim Liceum Ogólnokształcącym. To był pracowity dzień. We wtorek w Starostwie wszystko wróciło do normy. Starostą jest Jerzy Rzymowski.
Wywiad z Magdaleną Dobiesz - starostą powiatu żuromińskiego w Dniu Dziecka

Wiesław Paszta: - Opowiedz coś o sobie
Magdalena Dobiesz: - Nazywam się Magdalena Dobiesz, mam 16 lat i mieszkam w Bądzynie z rodzicami i młodszą siostrą, która wprowadza nieco kolorów do naszego zabieganego życia. Jestem zwyczajną nastolatką, potrafiącą zachować powagę w sytuacjach tego wymagających, ale nie stronię od młodzieńczych wygłupów, które w tym wieku są jak najbardziej na porządku dziennym. Bardzo lubię spotykać się z przyjaciółmi. Jest to dla mnie forma odstresowania się i spojrzenia na świat przez różowe okulary. Mam wielu oddanych przyjaciół, którzy są bardzo otwarci i wspierają mnie w różnych sytuacjach.

WP: - Jak to się stało że w Dniu Dziecka pełniłaś funkcje starosty?

MD: - Gdy dowiedziałam się o decyzji mianowania na to stanowisko akurat mojej osoby, wywołało to u mnie niemałe zdziwienie Jedyne co wiem, to, że drzwi do objęcia tego urzędu otworzył mi Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego, w którym zajęłam I miejsce. Całokształt mojej pracy też na pewno się do tego przyczynił. Tylko tyle jestem w stanie powiedzieć.

WP: - Jak wyglądał ten dzień?
MD: - Miałam okazję zapoznać się funkcjonowaniem poszczególnych komórek organizacyjnych starostwa. Odwiedziłam w szpitalu chore dzieci, a także udzieliłam krótkiego wywiadu oraz miałem publiczne wystąpienie podczas odbywającego się w tym dniu Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki - Zryw Wolnych Serc. Również przyciągnęła moją uwagą strona bardziej przyziemna pracy starosty: wypełnianie dokumentów i ich podpisywanie. Utwierdziłam się w przekonaniu, iż praca na tym stanowisku wymaga pełnej gotowości i ogromnego zaangażowania. Z pewnością było to niezwykłe i niezmiernie ciekawe doświadczenie.

WP: - A jakie masz plany na przyszłość?
MD: - W przyszłym roku szkolnym wybieram się do liceum na kierunek politechniczny. Oprócz zamiłowania do cyferek, moją pasją jest również pisarstwo. Niekoniecznie chodzi mi o pisanie powieści, czy jakichkolwiek pozycji książkowych. Bardziej ciągnie mnie w kierunku publicystyki, wolnego pisania, wyrażania swojej opinii. W realizowaniu powyższej pasji bardzo pomaga mi pochłanianie dużej liczby książek, które są dla mnie ostoją w dobrych i złych chwilach. Uwielbiam czytać i z pewnością książka jest jedną z rzeczy, które zabrałabym ze sobą na bezludną wyspę.

WP: - Nie samą książką się żyje...
MD: - Drugą rzeczą byłby z pewnością odtwarzacz MP3. Muzyka z gatunku rock i metal jest ścieżką dźwiękową mojego życia i pełni rolę odskoczni od szarej codzienności. Ponadto bardzo lubię uprawiać sport. Dużo biegam i regularnie ćwiczę. Rzeźbienie własnego ciała jest moim zdaniem niezwykle budujące i motywujące.

WP: - Czego można Ci życzyć?
MD: - Chyba spełnienia moich marzeń.

WP: - A więc niech się spełniają.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zenek #1753776 | 151.248.*.* 13 cze 2015 22:41

  Proszę robić jak najwięcej fotek Panu Rejmusowi. To jest klucz do sukcesu. To na pewno zadziała i Rejmus ZOSTANIE POSŁEM ( prędzej OSŁEM ).

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Lizak #1753009 | 217.99.*.* 12 cze 2015 17:05

  Temu Panu po lewej juz podziekujemy ,tak my mieszkancy juz dziekujemy,chcemy byc sami bez Pana.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gość #1752543 | 62.89.*.* 12 cze 2015 08:21

   Aż trudno uwierzyć, że tak młody człowiek może być tak dojrzały...wielkie gratulacje dla rodziców, że w tym zmanierowanym świecie, w którym jest tyle zła i przemocy udało im się tak ukształtować własne dziecko...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. masakra #1752462 | 5.172.*.* 11 cze 2015 22:54

   fatalne zdjęcie, nie widać twarzy starosty i Budzicha, masakra

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. f #1752037 | 83.24.*.* 11 cze 2015 11:08

    lans lans i lans

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz