Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Grażyna Sikut została skarbnikiem Żuromina

2015-06-11 15:14:21 (ost. akt: 2015-06-11 15:43:21)
Grażyna Sikut została skarbnikiem Żuromina

Grażyna Sikut została skarbnikiem Żuromina

Podziel się:

Grażyna Sikut została skarbnikiem Gminy i Miasta Żuromin. Nowa skarbnik najpierw wygrała konkurs na to stanowisko, a potem uzyskała akceptację radnych. Od poniedziałku rozpoczęła pracę w Urzędzie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Od 1 maja Gmina i Miasto Żuromin funkcjonowała bez skarbnika. Po odejściu na emeryturę poprzedniej skarbnik Marii Żołnowskiej burmistrz Aneta Goliat zaproponowała na to stanowisko Edytę Sobczak, która w styczniu rozpoczęła pracę w wydziale finansowym Urzędu. Kandydaturę Sobczak dwukrotnie odrzucili radni. W związku z tym burmistrz zdecydowała, że kolejna kandydatka zostanie wyłoniona na drodze konkursowej. Wymagania były dość spore. Najtrudniejsze to co najmniej dziesięć lat przepracowanych w księgowości i co najmniej pięć na stanowisku kierowniczym. Konkurs okazał się dość popularny. O stanowisko skarbnika aplikowało 6 osób. Do konkursu została dopuszczona piątka z nich (jedna osoba nie spełniała wymogów formalnych). Konkurs odbył się w poniedziałek 1 czerwca. Największą liczbę punktów uzyskała Grażyna Sikut z Bieżunia. Wygrany konkurs nie wystarczy, żeby zostać skarbnikiem. To radni w tej kwestii mają ostatnie słowo.

Obrady

Już dwa dni po konkursie odbyło się posiedzenie radnych w sprawie nowej skarbnik. Podczas trwającej prawie godzinę Komisji radni dokładnie zapoznali się z procedurą wyłonienia kandydatki. Zostały odczytane protokoły z konkursu i przedstawione dokumenty. Obecna na Komisji kandydatka miała okazję powiedzieć parę słów na swój temat. W księgowości Sikut pracuje od 2000 roku.
- Pracowałam w Urzędzie Miasta w Bieżuniu, zajmowałam się budżetem wszystkich jednostek oświatowych i jednostek kultury, zajmowałam się realizacją budżetu, współpracą z skarbnikiem. Od 2012 roku pracuje w Zespole Placówek Oświatowych w Bieżuniu - mówiła Grażyna Sikut.
Pracę zawodowa rozpoczynała w Gminnej Spółce Wodnej jako główna księgowa. Grażyna Sikut ma 41 lat.


Oświadczenie zamiast zaświadczenia

W czasie komisji pojawiły się wątpliwości w sprawie prawidłowego przebiegu konkursu. W dokumentach kandydatki pojawiło się oświadczenie, które potwierdzało jej doświadczenie na stanowisku kierowniczym.
- Żeby pani nie odebrała, że szukam dziury w całym, ale oświadczenie nie jest dokumentem potwierdzającym zatrudnienie - mówiła przewodnicząca Barbara Michalska.

Radny Józef Chmielewski zarzucał, że konkurs został przeprowadzony nieprawidłowo. Mówił, że nie wszyscy kandydaci zostali potraktowani na równi i że jego zdaniem wynik nie jest jednoznaczny. Zdaniem radnego wątpliwości mogłaby rozstrzygnąć opinia kancelarii prawnej.
- Ja tylko pilnuję, czy kryteria wskazane przez burmistrz są zachowane - mówił na temat konkursu radny Chmielewski.
Zastępca burmistrza i jednocześnie przewodniczący komisji konkursowej na skarbnika Michał Bodenszac tłumaczył, że oświadczenie miało tylko doprecyzować pewne kwestie. Pozostali kandydaci też musieli takie złożyć.
- To nie znaczy, że kandydaci nie mieli wymaganych dokumentów - wyjaśnił Michał Bodenszac - jeżeli dostrzega pan nieprawidłowości w pracy komisji, to jako funkcjonariusz publiczny wie pan, co w takich przypadkach trzeba zrobić - podpowiadał Chmielewskiemu burmistrz.
Bodenszac wyjaśnił również, że kwestia oświadczeń była konsultowana z radcą prawnym. Na sesji została przeczytana opinia prawnika w tej sprawie.
Dyskusja na temat konkursu toczyła się i na komisji i na sesji. W końcu radni zadecydowali.

Rada za

Rada Miejska 14 głosami za i jednym wstrzymującym radnego Józefa Chmielewskiego powołała Grażynę Sikut na skarbnika.
Za taką decyzję dziękowała radnym burmistrz Żuromina Aneta Goliat. Burmistrz podkreśliła, że nie zna kandydatki, że nigdy nie miała okazji z nią pracować.
- Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze współpracować - mówiła Aneta Goliat - W końcu będziemy mogli przystąpić do normalnego funkcjonowania.
Grażyna Sikut pracę w urzędzie rozpoczęła w poniedziałek 8 czerwca.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sistra #1760796 | 88.103.*.* 23 cze 2015 11:55

  Rodzona siostra Pana Ogrodowczyka najwiekszego sponsora WZU. Ukladow ciag dalszy. Kto nastepny do prac y poza naszej gminy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. zdjycie #1757978 | 178.42.*.* 19 cze 2015 11:18

   Jaka gazyta takie zdjycie!!!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kotek #1753154 | 178.183.*.* 12 cze 2015 21:08

   Świetne zdjęcie. Gratuluję fotografowi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. he he #1752885 | 46.113.*.* 12 cze 2015 14:21

   A ten pan ze straży już choruje? czy zus to sprawdzi? może wiecie coś o tak ważnym wydarzeniu,

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ;) #1752698 | 79.191.*.* 12 cze 2015 10:50

    Tylko żeby pan Stonoga się nie pomylił i nie zaczął prać brudów "naszego kochanego" starostwa. Byłby cyrk pokazowy:):):):)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (29)