Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Profilaktyczna akcja policji i Żuromińskiego Centrum Kultury

2015-06-16 15:10:40 (ost. akt: 2015-06-16 15:23:21)
Uczestnicy warsztatów odbierają certyfikaty

Uczestnicy warsztatów odbierają certyfikaty

Podziel się:

50 uczniów szkół z powiatu żuromińskiego wzięło udział w warsztatach rozwijających. Akcja nosi tytuł „1. Logowanie”.

Wiesław Paszta
redakcja@kurierzurominski.pl

W dniach 27 - 29 maja br. pięćdziesięcioro uczniów z powiatu żuromińskiego wzięło udział w pierwszych powiatowych warsztatach "1. Logowanie", które odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu "Profilaktyka a Ty". Można było wziąć udział w pięciu wybranych blokach programowych: teatralno-heppeningowym, muzycznym, plastycznym, krótkofalarskim, fotograficznym. Ponadto uczniowie mieli zajęcia obowiązkowe z profilaktyki uzależnień i pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Te warsztaty to wynik ostatnich miesięcy naszej pracy. Od co najmniej dwóch lat marzyłem, żeby zrealizować ten program - mówi Piotr Wlizło główny inicjator i koordynator "1. logowania".
- Udało się, bo akcja wspierana była przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowo-Narkotykowych powiatu żuromińskiego , Powiatowy Zespół ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Starostwo Powiatowe , Komendę Powiatową Policji i Komendę Powiatowa Straży Pożarnej, a także Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym to byli zakwaterowani i żywieni uczestnicy warsztatów. Udało nam się wytworzyć atmosferę, jaka panuje na PaT-ach, w których od kilku lat aktywnie uczestniczyli uczniowie szkół żuromińskich. Młodzież chętnie uczestniczy w bezpośrednich spotkaniach i rozmawia otwarcie o swoich problemach. Młodzi chcą poznawać ludzi, którzy mają swoje pasje, a także tych, którzy walczą z plagą narkomani - kontynuuje Wlizło.

A co na to uczestnicy warsztatów?

- Po raz pierwszy miałem okazję porozmawiać z Kaliszem za pośrednictwem radiostacji. To bardzo fajnie tak połączyć się za pomocą fal radiowych nawet z całym światem. To trochę inne przeżycie niż internet czy komórka - mówi Przemek uczestnik warsztatów krótkofalarskich.
- Dużo nauczyłem się na warsztatach teatralnych, które pokazały mi, jak jednak trzeba ciężko pracować nad sobą, aby doskonalić moje umiejętności aktorskie - dodaje .Szymon Kowalewski z Bieżunia.

Po pracowitych trzech dniach wszyscy uczestnicy odebrali z rąk Witolda Lemańskiego - Komendanta Powiatowego Policji oraz Piotra Wlizły i Krzysztofa Błaszkiewicza certyfikaty uczestnictwa w zajęciach.

Warsztaty z uczniami prowadzili: Wiesław Paszta – krótkofalarstwo, Zbigniew Izdebski - warsztaty teatralne, Krzysztof Furmanek - warsztaty muzyczne, Joanna Pawlak - warsztaty plastyczne, Grzegorz Cysewski - warsztaty fotograficzne.

Uczniowie przez 3 dni przebywali poza swoimi szkołami.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. szufla #1762266 | 72.224.*.* 25 cze 2015 02:46

    Ja osobiscie popieram p. Zofie Chrznowska

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. informator #1761526 | 83.28.*.* 24 cze 2015 09:17

    Chętne osoby na stanowisko dyrektora szkoły zapraszam do konkursu na dyrektora SP Lidzbark szczegóły www.bip.umig.lidzbark.pl/?a=2578

    ! - + odpowiedz na ten komentarz