Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Jarmark Raciąski

2015-06-19 09:09:49 (ost. akt: 2015-06-19 09:18:45)

Podziel się:

W dniach 26-27.06.2015r. Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im.Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu przy współpracy z Gminą Miasto Raciąż, Gminą Raciąż oraz Powiatem Płońskim, organizuje II Jarmark Raciąski.

Inicjatywa ta powstała w 2013 roku w celu promowania produktów rękodzieła wytwórców i artystów z regionu Mazowsza i kultywuje tradycje Miasta, mające swoje konotacje w jego historii.
Po raz pierwszy Jarmark Raciąski, zaistniał na mapie tego typu wydarzeń w Polsce w 2014
roku, zebrał bardzo dobre opinie w środowisku wystawców oraz uczestników wydarzenia. Dlatego ponownie przystąpiono do realizacji kolejnej edycji tego wydarzenia. W tym roku połączono Jarmark z XXIV Międzynarodowymi Spotkaniami Folklorystycznymi Kupalnocka 2015, co niewątpliwie podnosi rangę wydarzenia.


W dniu 26.06.2015r. w Koncercie Galowym Kupalnocka 2015 – Raciąż, wystąpią zespoły:

z Czarnogóry- Artistic and Cultural Association „Pljevlja”, z Grecji - Likio Elinidon, z Litwy - The Folk Music and Dance Group GAJA oraz z Polski – LZA Ciechanów.


W dniu 27.06.2015r. odbędą się koncerty zespołów Sharena Balkan Folk Group, CzessBand - rodzimy zespół folkowy nawiązujący do tradycji warszawskiego folku miejskiego, a także The Ukrainian Folk Group.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku zaprezentuje spektakl uliczny w ramach projektu „Teatr na wozie”: „Mit o Sołonce i Swarożycu”. Tego samego dnia zaprezentują się również regionalne grupy artystyczne.

W pierwszym i drugim dniu imprezy zaplanowana jest sprzedaż produktów na stoiskach wystawienniczych m.in. produkty regionalne, rękodzieło (m.in. rzeźby, obrazy, wyroby ze szkła, metalu, wikliny, także „papierowej”, korzeni oraz innych naturalnych materiałów) , starocie, pamiątki, żywność ekologiczna, tradycyjne wędliny, pieczywo, miody, słodycze, nalewki, owoce, warzywa oraz wiele innych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB