Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Rolnicy wybrali swoich przedstawicieli

2015-06-19 09:28:11 (ost. akt: 2015-06-19 09:36:04)
 Pierwsze spotkanie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Żuromińskiego w nowej kadencji

Pierwsze spotkanie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Żuromińskiego w nowej kadencji

Podziel się:

W poniedziałek 15 czerwca odbyło się pierwsze posiedzenie członków Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Żuromińskiego w nowej kadencji. Przewodniczącym został Adam Witkowski, a delegatem na Walne Zgromadzenie Wiesław Mikas.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Rozpoczęła się kolejna kadencja Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej w powiecie żuromińskim. Wybory odbyły się 31 maja. Rolnicy wybrali po dwóch przedstawicieli z każdej gminy. Członkami Rady Powiatowej MIR zostali: w gminie Bieżuń Łukasz Sławęcki i Adam Witkowski, w gminie Kuczbork Zdzisław Malanowski i Waldemar Skuza, w gminie Lubowidz Jerzy Orzechowski i Sylwester Margalski, w gminie Lutocin Anna Banach i Agnieszka Dobiesz, w gminie Siemiątkowo Tomasz Bilicki i Dariusz Sajewski, w gminie Żuromin Wiesław Mikas i Sławomir Dwórznik. Pierwsze posiedzenie nowych członków odbyło się w poniedziałek 15 czerwca w Starostwie Powiatowym. W obecności kierownik oddziału MIR w Ciechanowie Aliny Demby został wybrany przewodniczący i delegat na walne zgromadzenie MIR. Kandydat do funkcji przewodniczącego był jeden – Adam Witkowski. Witkowski przewodniczącym Rady Powiatowej MIR był przez ostatnie trzy kadencje. Wcześniej też pracował w samorządzie rolniczym. W pierwszej kadencji był w Zarządzie Ciechanowskiej Izby Rolniczej. Był również przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Mazowieckiej Izby Rolniczej i w Radzie Krajowej Województwa Mazowieckiego. Witkowski w wyborach do Izb zdobył 170 głosów. Jak sam mówi, to w województwie mazowieckim największa liczba głosów oddana na jednego kandydata. Przewodniczącym Rady Powiatowej Witkowski został jednogłośnie
- Dziękuje za powierzenie mi tej funkcji. Myślę, że godnie reprezentuję rolnictwo - mówił Adam Witkowski - Nie boję się mikrofonu ani w Warszawie, ani w Brukseli. Potrafię przekazać bolączki rolników, zawsze jestem do waszej dyspozycji - deklarował Witkowski.

Na posiedzeniu został wybrany również delegat na Walne Zgromadzenie Mazowieckiej Izby Rolniczej. Kandydat był też jeden i został wybrany jednogłośnie. Delegatem został, tak jak w poprzedniej kadencji, Wiesław Mikas.
- Dziękuję wam, mam nadzieję że będę was reprezentował tak dobrze, jak do tej pory - mówił po ogłoszeniu wyników Wiesław Mikas.

Rada Powiatowa będzie zajmować się lokalnymi sprawami wsi i rolnictwa. W jej planie pracy na 2015 rok znajduje się między innymi omówienie współpracy ze Starostwem Powiatowym, Inspekcją Weterynaryjną, Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Planowane jest również omówienie działań Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 oraz omówienie zasad szacowania szkód spowodowanych przez dzikie zwierzęta.
Kadencja Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej trwa 4 lata.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. opozycja #1760390 | 88.103.*.* 22 cze 2015 19:53

  nie masz wiekszosci nie masz wladzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Japa #1759847 | 31.63.*.* 21 cze 2015 23:43

  Z całym szacunkiem do Was panowie ale albo nie wiecie albo nie macie bladego pojęcia , że nie wszystkie sprawy i ze wszystkimi da się załatwiać tak po prostu przy otwartej kurtynie w blasku fleszy leflektorów co wcale nie znaczy , że nie zgodnie z prawem, że jest to przekręt, typowe machloiki.Może to komuś nie na rękę ale tak było jest i będzie a ja tu Ameryki nie odkrywam.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nyk #1759809 | 83.24.*.* 21 cze 2015 22:05

  Ja niestety zawiodłem się na radnym na którego głosowałem, myślałem iż jest on osoba samodzielnie myślącą ale niestety aktualnie jego poglądy zupełnie nie zgrywają się z moimi

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Wyborca #1759261 | 151.248.*.* 20 cze 2015 23:06

  Nasuwa mi się odpowiedź na zastrzeżenia Radnych do obecnej Burmistrz o braku rozmów - najlepiej gdzieś po cichu bez mediów, żeby po prostu się dogadać (chodziło wtedy o wybór skarbnika), a nie wszytko przy kamerach jawnie . To jest jak się okazało dla większości naszych radnych ( NAGRANIA SESJI) nie do przyjęcia. Wiedząc o tak lukratywnych przedłużanych umowach, np. Pana Noska z byłym Radnym z Kruszewa na dzierżawę gruntów gminnych 18 ha. można domniemywać , że wcześniej Radni z Burmistrzem dużo ze sobą rozmawiali, i się po prostu ( wcześniej przed sesjami dogadywali ?). Czy wyborcy chcą mieć takich radnych ? Ja osobiście Radnymi, którzy chcą o sprawach publicznych ( w naszym imieniu ) dogadywać się gdzieś po cichu - po prostu SIĘ BRZYDZĘ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz