Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Rekordowy rajd rowerowy

2015-06-25 10:36:07 (ost. akt: 2015-06-25 10:47:40)
W tym roku było nas naprawdę dużo. Uczestnicy rajdu w pamiątkowej fotografii

W tym roku było nas naprawdę dużo. Uczestnicy rajdu w pamiątkowej fotografii

Podziel się:

133 rowerzystów wzięło udział w VI Powiatowym Rajdzie Rowerowym. To rekord. - Chętnych byłoby jeszcze więcej, ale ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc była ograniczona – mówi Sylwia Lewandowska jedna z organizatorek rajdu.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Sobota 13 czerwca była świętem dla rowerzystów powiatu żuromińskiego. Starostwo powiatowe przy pomocy policji, pogotowia i OSP Żuromin zorganizowało rajd dla miłośników dwóch kółek.
Na starcie Rajdu stanęło 133 uczestników. Zmagali się oni z 24 – kilometrową trasą wyznaczoną ścieżkami rowerowymi powiatu. Tradycyjnie już Rajd rozpoczął się w Poniatowie, skąd przez Brudnice, Bądzyn, Dziwy dotarł do Konopat. Rowerzyści do gościnnego Ośrodka Hodowli Zwierzyny jechali w 10-osobowych grupach. W Konopatach na uczestników Rajdu czekało wiele niespodzianek – grillowy posiłek, konkursy sportowe, atrakcje widokowe na ścieżce edukacyjnej. Rowerzystów witał gospodarz Rajdu Starosta Jerzy Rzymowski.
Organizatorzy zadbali o każdy szczegół.
Po regenerującym posiłku i gorącej kawie można było stanąć do rywalizacji w rzucaniu piłką, lotkami i obręczą do celu. Dla prawdziwych twardzieli była rywalizacja w podnoszeniu hantli i przeciąganiu liny.
Za atrakcje te odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego z żuromińskich szkół: Andrzej Staroń, Andrzej Morawski oraz Paweł Przybysz.
Ogromną pomoc w przygotowanie Rajdu włożyła grupa wolontariuszy działających przy Specjalistycznym Poradnictwie Rodzinnym w Żurominie z opiekunką Justyną Żywiecką
Uczestnicy Rajdu byli zadowoleni, było przyjemnie i rodzinnie, ponieważ na trasie często pojawiały się całe rodziny od dziadka do wnuczka. 24 – kilometrowa trasa nie była zbyt męcząca i każdy bez większych problemów sobie z nią poradził.
Organizatorzy: Starostwo Powiatowe już przygotowuje się do kolejnego VII Rajdu. Chodzą głosy, że zmieni się jego trasa i tym razem Rajd zawita w Zieluniu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB