Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Burmistrz zamyka stare wysypisko

2015-06-29 12:25:25 (ost. akt: 2015-06-29 12:27:34)
 Burmistrz Aneta Goliat podjęła decyzje o zamknięciu składowiska w Brudnicach. W zamian powstanie tam Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Burmistrz Aneta Goliat podjęła decyzje o zamknięciu składowiska w Brudnicach. W zamian powstanie tam Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Podziel się:

Już wkrótce znikną tony śmieci z Brudnic. Burmistrz Żuromina Aneta Goliat podjęła decyzję o likwidacji tamtejszego składowiska odpadów. Na tym terenie zostanie przeprowadzona rekultywacja. W sortowni natomiast powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. - Składowisko odpadów w Brudnicach do niczego nie jest Gminie potrzebne, nie możemy tam przecież wywozić śmieci, sortownia też niczemu nie służy, postanowiłam więc zamknąć ten obiekt - mówi burmistrz Aneta Goliat.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Od czasu wejścia w życie „ustawy śmieciowej” losy wysypiska i sortowni śmieci w Brudnicach są niepewne. W tamtejszej sortowni nie można sortować śmieci a śmieci odbierane od mieszkańców nie trafiają do Brudnic. W 2013 roku zaczął funkcjonować nowy Plan Gospodarki Odpadami, w którym składowisko w Brudnicach zostało wpisane jako składowisko rezerwowe. W 2007 roku w Brudnicach pobudowano sortownię, ale i ona też do niczego nie służy. Na początku 2014 roku poprzedni burmistrz Żuromina miał zamiar zarządzanie składowiskiem oddać Żuromińskim Zakładom Komunalnym. Zbigniew Nosek podkreślał, że utrzymanie składowiska jest dla niego ważne. Na zamiarach się jednak skończyło.

Składowisko zostanie zamknięte


Burmistrz Żuromina Aneta Goliat planuje składowisko zamknąć.
- Do niczego nie jest nam ono potrzebne - mówi burmistrz Aneta Goliat - Ze względu na przepisy nie możemy tam wyrzucać śmieci i prawdopodobnie nigdy nie będziemy mogli.
Procedura zamknięcia składowiska w Brudnicach jest dość skomplikowana. Minie kilka lat zanim zakończy się rekultywacja tego miejsca. Obecnie Urząd szuka firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do zamknięcia i opracuje plan wygaszający wysypisko. Jak informuje Goliat wniosek o pozwolenie na zamknięcie obiektu musi zostać skierowany do Urzędu Marszałkowskiego. Przed podjęciem kolejnych kroków trzeba poczekać na pozwolenie. Następnie zostanie przeprowadzona rekultywacja terenu. Musi zostać tam nawieziona ziemia i posadzone drzewa. Przez kilka kolejnych lat teren będzie monitorowany pod względem oddziaływania na środowisko.

Dla mieszkańców

Burmistrz ma również plan co do sortowni w Brudnicach. W tym miejscu powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy będą mogli tam zostawiać posegregowane śmieci między innymi opony, butelki, papier, leki. Z kolei nie będzie tam można wyrzucać odpadów zawierających azbest, części samochodowych, szyb samochodowych. Urzędnicy są w trakcie opracowywania regulaminu, który będzie szczegółowo określał warunki funkcjonowania tego punktu. Burmistrz planuje przekazać PSZOK pod zarządzanie Żuromińskim Zakładom Komunalnym. Prawdopodobnie w lipcu zostanie podpisana umowa z ŻZK.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ana #1805777 | 79.191.*.* 31 sie 2015 22:30

  Piekne foto haha pelna profeska

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mamy nowych kandydatów na następne wybory #1779393 | 46.186.*.* 20 lip 2015 14:42

  Japa ze 178.42 ale wy macie mądre łby, wy byście przez 7 miesięcy zrobili wszystko !,praca by była dla każdego,wypoczynek nad Wkrą,dla dzieci,młodzieży,emerytów,rencistów. Jej poprzednik przez 14 lat zrobił dużo a co zrobił jak był Burmistrzem przez 7 miesięcy? pewnie uczył się przemowy na pamięć , żeby nie czytać z kartki . Po co nam p. Burmistrz potrzebna ,jak my tu mamy tak wspaniałych i mądrych obywateli ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Japa #1770462 | 83.24.*.* 7 lip 2015 19:16

  Dodam jeszcze , że do tej pracy potrzebny jest porządny wypoczynek dla ludzi pracy, dla dzieci, dla młodzieży, dla emerytów i rencistów. Kto ma nam to zapewnić jak nie pani Burmistrz? Jak w tym roku nam to szanowna pani Zapewniła? Nie zrobiła Nic! Nad rzeką Wkrą w Brudnicach dziadostwo. Nic nie ma szkoda słów. To co zrobił jej poprzednik a dużo zrobił tak pozostało. Ona najwyraźniej o tym zapomniała. Jej w głowie likwidacja tego owego za podlaskie przydupasow. Jak się będzie topić, koła ratunkowego jej nie podadzą, jeszcze oplują. Pani Burmistrz uważaj na nich bo czarno to widać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. TY #1770132 | 178.42.*.* 7 lip 2015 12:52

  Do Japa. Piszesz że nareszcie rzeczowa dyskusja. Cieszę się ze to zauważyłeś. Uważam że minęło siedem miesięcy nowej władzy i już pora na pierwsze małe efekty rządzących. Jakiś zarys ich działalności na przyszłość realizacja założeń przedwyborczych powoli trzeba w to wchodzić i realizować ażeby budować fundamenty pod rozwój gospodarczy i ekonomiczny miasta. Tak jak napisałeś ,,jej Zadaniem jest budować a nie niszczyć." i w 100% zgadzam się z Tobą. Teraz już trzeba się przyglądać w jakim tempie i jak będzie ten obiecany rozwój postępował. Bo imprezy kulturalno rozrywkowe wypadają pozytywnie ale oprócz igrzysk potrzeba nam chleba (czyli miejsc pracy).

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Japa #1769958 | 83.24.*.* 7 lip 2015 09:29

  Nareszcie rzeczowa dyskusja a nie pierdoły i dyrdymaly, zamknąć , zlikwidować bo takie jest moje widzimisię popierane przez moich przydupasow. Niektórzy nie mogą tego pojąć , cały czas żywią nienawiść do poprzednika, którego już nie ma i nie będzie i najchętniej zaorali by to wszystko co on z poprzednią radą zrobił. Ile czasu będzie to trwało aż ta pani zrozumie , że jej Zadaniem jest budować a nie niszczyć. Czy ne czas wziąć się za Robotę?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (28)