Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Drugi tytuł dla bieżuńskiego Ogólniaka

2015-06-30 14:41:53 (ost. akt: 2015-07-01 15:22:03)
Bieżuńskie Liceum otrzymało tytuł Szkoły Uczącej Się. 10 czerwca odbyło się spotkanie wieńczące pracę szkoły w celu uzyskania tego wyróżnienia

Bieżuńskie Liceum otrzymało tytuł Szkoły Uczącej Się. 10 czerwca odbyło się spotkanie wieńczące pracę szkoły w celu uzyskania tego wyróżnienia

Podziel się:

Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu już po raz drugi uzyskało tytuł Szkoły Uczącej Się. W powiecie żuromińskim to jedyna szkoła ponadgimnazjalna z takim wyróżnieniem.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W środę 10 czerwca w bieżuńskim Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość wieńcząca dwuletnią pracę szkoły. Efektem tej pracy było uzyskanie już po raz drugi tytułu Szkoły Uczącej Się. Placówka od 2008 roku współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej i bierze udział w programie Szkoły Uczącej Się. To program, który obejmuje swoim działaniem ponad 3000 szkół w Polsce. W powiecie żuromińskim tylko bieżuńskie liceum do niego dołączyło. Celem programu jest podnoszenie efektywności nauczania i uczenia się. Szkoła pracująca procedurą SUS korzysta z nowoczesnych metod dydaktycznych, pracuje nad wdrażaniem oceniania kształtującego, systematycznie diagnozuje się, określa mocne i słabe strony, planuje działania, monitoruje je i wyciąga wnioski.

Praca zespołowa daje efekty

Nad poprawą jakości kształcenia w szkole pracuje się zespołowo: nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły. Pierwszy tytuł Szkoły Uczącej Się LO otrzymało w latach 2012 - 2014. Od tego czasu szkoła nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. Uczestniczyła w szkoleniach Rady Pedagogicznej, w Panelu Koleżeńskim w Szkole Podstawowej nr 81 w Warszawie, w Panelu Koleżeńskim w Szkole Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie. Szkoła wybrała sobie dwa cele: zadaniem nauczycieli było stosowanie informacji zwrotnej, aby podnieść wyniki maturalne a uczniowie IIIa i IIIb mieli regularnie uczęszczać na zajęcia lekcyjne. Placówka została podzielona na zespoły zadaniowe. Liderką do realizacji celu pierwszego została Ewa Zalewska, a celu drugiego Lena Gulczyńska. Praca była opisywana w specjalnym raporcie, który zyskał pozytywną recenzję Rady Jakości działającej w ramach CEO.

Panel koleżeński
Kolejnym etapem działania w ramach programu SUS było zorganizowanie panelu koleżeńskiego. W czasie panelu Ogólniak odwiedzili nauczyciele z 4 szkół: Zespołu Szkół w Łęgu Probostwie, Szkoły Podstawowej im. W. Doroszewskiego w Nadarzynie, Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Spotkanie moderowała Bernadetta Czerkawska, reprezentująca Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestnicy panelu wzięli udział w lekcjach otwartych, które prowadzili nauczyciele z bieżuńskiego LO: Małgorzata Stefańska – Jabłońska, Tomasz Marzec, Wojciech Tomczuk, Justyna Kalkowska, mjr Janusz Skierski. Ponadto odbyły się spotkania panelistów z nauczycielami, rodzicami i uczniami. Na koniec miał miejsce panel, podczas którego liderki omówiły działania szkoły dotyczące realizacji celów oraz rozpoczęła się dyskusja. Cały dzień zakończyło uroczyste wręczenie certyfikatu. Tytuł Szkoły Uczącej Się placówka otrzymała na lata 2015-2017.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kkk #1786031 | 95.41.*.* 30 lip 2015 22:36

    39% nie zdaje matury-II tytuł szkoły,najgorszy wynik w historii szkoły,daje do myślenia

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. uczeń #1772094 | 37.31.*.* 9 lip 2015 19:14

    a matura nędza

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz