Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

O tragicznej śmierci Dominika mówi cała Polska

2015-07-02 09:33:23 (ost. akt: 2015-07-03 08:54:24)
Dominik był miłym chłopcem

Dominik był miłym chłopcem

Podziel się:

Dominik odebrał sobie życie w maju. Zostawił list. Sprawę bada prokuratura. O śmierci gimnazjalisty pisaliśmy na łamach Kuriera. Teraz historia chłopca trafiła do ogólnopolskiej telewizji. W poniedziałek program Uwaga! wyemitował reportaż o Dominiku. Trudno było obejrzeć go bez emocji.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Po raz trzeci wracamy do tematu samobójstwa ucznia klasy 1. Gimnazjum w Bieżuniu. Tym razem tematem zajęła się ogólnopolska stacja TVN.

Dziennikarze programu Uwaga! rozmawiali z mamą chłopca. To ona znalazła syna. Dominik powiesił się, używając sznurowadeł.
- Odcięłam go i położyłam na wersalkę. Przytuliłam się do niego - mówi Anna mama chłopca.
Dominik był jej jedynym synem. Matka pokazała pokój syna. Mieszkanie wygląda, jakby Dominik wyszedł tylko na chwilę i zaraz miał wrócić. Trudno słuchać słów matki bez emocji. Mówi, że nie rozumie dlaczego to ją spotkało. Nikomu przecież nie wchodzili w drogę.

- Zawsze mi go będzie brak - płacze kobieta.

Mama Dominika mówiła również o tym, że od dawna dzieci mu dokuczały. Śmiały się, że nosił spodnie "rurki", a to za sposób uczesania włosów, nawet go szarpały. Mama nastolatka mówiła również o problemach syna z nauką i nauczycielami.
- Już na początku roku jedna z nauczycielek postawiła mu wysoko poprzeczkę. Po półroczu zaczęło być tylko gorzej: pani zaczęła go poniżać przy rówieśnikach. Dla niego to było gorsze, niż dostać jednocześnie dwie jedynki – mówi mama nastolatka.
W dniu, w którym chłopiec popełnił samobójstwo, nie poszedł do szkoły. Bał się problemów z jednym z przedmiotów. Mama pozwoliła mu zostać w domu.

List do matki

O śmierci Dominika w reportażu mówiła również rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska - Kowalska. Potwierdziła, że chłopiec zostawił list. Prokuratura jest też w posiadaniu kartki, na której opisał siebie, jakie lubi kolory, jakich piłkarzy i programy telewizyjne. Na drugiej stronie tej kartki pogrupował nazwiska konkretnych osób na kolegów, przyjaciół i wrogów. Był też rysunek, który przedstawiał chłopca. Dominik zostawił również list adresowany do matki, w którym przeprasza za to, co zrobił, napisał, że ją kocha i że na pewno się jeszcze spotkają.
- Napisał coś, czego nie chcę przytaczać, ale wynika, że miał niskie poczucie własnej wartości - mówi w reportażu Iwona Śmigielska - Kowalska.

Był miłym chłopcem


Dominika wspominał również dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Marek Cimochowski
- Był fajnym chłopcem - mówił dyrektor.
Dyrektor mówił również, że we wrześniu na prośbę matki przeniósł chłopca do innej klasy. Nie wiedział o problemach chłopca.

Kontrola Kuratorium

Z programu dowiadujemy się również, że na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, Kuratorium Oświaty przeprowadziło w szkole kontrolę. Uczniowie anonimowo wypełniali ankiety. Napisali w nich m.in., że „nauczyciele krzyczą, są agresywni, denerwują się, stosują groźby”.

Śledztwo w sprawie śmierci Dominika w dalszym ciągu bada prokuratura.

Kurier o sprawie pisał na kilka dni po śmierci chłopca. Telewizja TVN kontaktowała się z naszą redakcją, aby zasięgnąć informacji.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (65) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ddd #2339928 | 195.160.*.* 30 wrz 2017 12:04

  Nauczycielka wredna su......,mąż Burmistrz ,sprawa załatwiona zamieciona pod dywan. Banda gnojków która go szykanowała nadal chodzi po świecie .Wszystko dostana z nawiązko ,Bóg sprawiedliwy ale nie rychliwy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. agatajas #1936169 20 lut 2016 04:06

  Szkoda tej dziewczyny znałem ją ona lubiła Prepli i nauczycielem Polska http://preply.com/pl/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. troja #1810406 | 31.63.*.* 7 wrz 2015 17:32

  To jest prawda , ale nikt się nimi nie zajął . To były okropne baby

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. uczeń #1781271 | 95.160.*.* 23 lip 2015 09:26

   Kto winien ? Niestety winien jest system , który stworzyliśmy .Ludzie trzymający Władzę.Gdyby ta matka miała jakieś pole do interwencji , gdyby on miał się do kogo zwrócić tego by nie było .Niestety to jest wszędzie Samorządy i obecny system demokracji pozbawiony kontroli jest żródłem mafijnych powiązań.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. szufla #1780802 | 72.224.*.* 22 lip 2015 15:38

   Regina: Znam ja bardzo dobrze. Ona byla chora psychiczna. Jej corki Mariolka I Usia tez byly dziwne. Zurominiskie nauczycielki :Krystyna Zakrzewska, Hanna Kaczmarczyk, Zofia Chrzanowska I wielu innych powinny byc skonfrontowane publicznie za znecanie sie nad uczniami , krzywdzac wielu nas psychicznie na cale zycie . ..... w zaman one wszystkie otrzymuja emertyury is sie smieja....

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (65)