Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Sześć medali dla żuromińskich taekwondzistów

2015-07-11 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-10 10:35:00)
Pięcioletni Konrad Czapiliński wywalczył złoto

Pięcioletni Konrad Czapiliński wywalczył złoto

Autor zdjęcia: fot. Katarzyna Gromowska

Podziel się:

Czerwcowe Mistrzostwa Mazowsza w Przasnyszu przyniosły żuromińskim taekwondzistom kilka medali. Złoto wywalczył 5 - letni Konrad Czapliński. W sumie zawodnicy z Żuromina zdobyli aż 6 medali.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Mistrzostwa Mazowsza w Taekwon-do w Przasnyszu odbyły się 20 czerwca. Zawodnicy żuromińskiej grupy Taekwon-do w składzie Mateusz Olszewski, Kornelia Turowska, Michał Stańczak, Szymon Liszewski, Szymon Rama, Mateusz Ejnik, Konrad Czapliński wrócili z sześcioma medalami. Rozegrano konkurencje dla wszystkich przedziałów wiekowych, począwszy od przedszkolaków, kończąc na seniorach.
Spośród 150 startujących zawodników udało się przebić naszym taekwondzistom i stanąć na podium. Debiutujący i najmłodszy z nich 5 - letni Konrad Czapliński wywalczył dzielnie złoto w walkach Bong Matsogi. Mateusz Ejnik z grupy młodszych juniorów startujący po raz pierwszy w zawodach zdobył drugie miejsce w konkurencji układów formalnych oraz trzecie miejsce w walkach semi-contact. Natomiast w bardzo licznej grupie kadetów Szymon Rama wraz z Mateuszem Olszewskim spotkali się w półfinale konkurencji walk Bong Matsogi +155cm. Po ciężkiej i zaciętej walce wygrał Rama i następnie wywalczył sobie złoty medal. Mateusz zdobył brąz w tej konkurencji. Oprócz tego Szymon Rama w układach formalnych kategoria 6-5 cup zdobył trzecie miejsce. Szymon Liszewski, Michał Stańczak i Kornelia Turowska dzielnie walczyli i zaprezentowali się bardzo dobrze. To jednak troszkę za mało, żeby stanąć na podium.
Taekwondziści w Żurominie trenują dwa razy w tygodniu. Aktualnie w czerwcu zakończył się kolejny sezon treningowy, a nowy rozpoczyna się z dniem 1 września.
- Serdecznie zapraszamy na zajęcia dzieci od 4 roku życia, młodzież i dorosłych - Instruktor Taekwon-do Katarzyna Gromowska.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Shamman #1783469 | 88.156.*.* 26 lip 2015 20:15

    Pani Ewo, czy osoba trenująca karate to karacista czy karateka? A trenujący judo to judysta czy judoka? Tak samo jest z osobą(-mi), która (-e) trenuje(-ą) taekwondo - to taekwondoka/taekwondocy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz