Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Mieszkańcy chcą parku i remontu harcówki

2015-07-17 15:43:02 (ost. akt: 2015-07-24 11:33:49)

Podziel się:

I edycja Budżetu Obywatelskiego trwa. Mieszkańcy sami mogą wskazać inwestycje, na które Urząd wyda 100 000 zł. Do tej pory wpłynęły 3 wnioski. Mieszkańcy chcą parku na Lidzbarskiej, poprawy estetyki miasta i harcówki przy Żeromskiego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Trwa pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Żurominie. Teraz jest czas, kiedy mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje. Do tej pory od mieszkańców wpłynęły trzy wnioski do Budżetu. Jeden z nich dotyczy parku przy ulicy Lidzbarskiej. Temat już kilka razy poruszaliśmy na łamach Kuriera. Tym razem w tej sprawie podjęto konkretne działanie. Wnioskodawcy chcą między innymi uprzątnięcia tego terenu, ustawienia ławek i koszy na śmieci, okrawężnikowania alejek i ustawienia stołu edukacyjnego. Kolejny wniosek dotyczy budynku przy Zespole Szkół nr 1 w Żurominie tak zwanej harcówki. Wnioskodawcy chcą, żeby budynek został wyremontowany. Miałby służyć harcerzom i uczniom szkoły. Trzeci wniosek ma służyć poprawie estetyki i atrakcyjności miasta. Wnioskodawca chce, żeby na przykład ronda zostały udekorowane kwiatami, żeby przy fontannie w centrum miasta zostały zamontowane kolorowe światła, żeby w mieście stanęły stoły do gry w piłkarzyki oraz przyrządy do ćwiczeń. Wnioski do Budżetu Obywatelskiego można składać do końca lipca. We wrześniu mieszkańcy będą głosować na projekty, które przejdą pozytywnie komisyjną weryfikację. Te, które zbiorą najwięcej głosów, będą zrealizowane przez żuromiński samorząd. Mieszkańcy do wykorzystania w ramach BO mają 100 tysięcy.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (65) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mgr #1798140 | 78.88.*.* 20 sie 2015 13:11

  Park przy ulicy Lidzbarskiej ? Park to teren ogrodu z alejami spacerowymi itd. Pamiętam, że kiedyś to miejsce przypominało park i nosiło nazwę XXX Lecia PRL.Powstawało w czynie społecznym... A obecnie to miejsce zaniedbane,ale jest tam kilka pięknych drzew i gdyby pomysł wypalił nasze miasto stało by się piękniejsze.Czego sobie i innym życzę!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jaka jest prawda? #1795816 | 83.31.*.* 17 sie 2015 09:53

  W tym całym natłoku zapomina się o zwykłych ludziach.Władza i pieniądze o to w tym wszystkim chodzi.A zmiany już się szykują ciekawe co powie Zarząd PSL w Żurominie na NOWĄ KANDYDATKĘ:) zmiana orientacji politycznej jest teraz na TOPIE.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. Wacuś #1789840 | 151.248.*.* 6 sie 2015 22:30

   Budżet obywatelski to jest to w końcu można coś zaproponować władzy a nie tylko słuchać i przytakiwać , bo my wiem naj ... No nie naj... Mysle że park za biedro wygra bo mało tej zieleni w mieście.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Do T. #1788807 | 83.28.*.* 5 sie 2015 08:01

   Nie pisałeś o miejscach produkujący zysk tylko o miejscach pracy, dlatego Ci wskazałem że takie miejsca powstają. A że nie przynoszą zysków a obciążają budżet GiM Żuromin to inna kwestia. Tak rządzić potrafi każdy. Mistrzostwem będzie utworzenie nowych 300 miejsc pracy przynoszących zyski do gminnej kasy. Pierwsze jaskółki już widac na terenie Strefy Ekonomicznej zaczęło się budować infrastrukturę (drogi, przyłącza kanalizacyjne, elektryfikację, przyłącza wodne, i wiele różnych drobnych inwestycji związanych z uruchomieniem strefy.) Mam nadzieję że zgodnie z założeniami już w tym roku ruszy produkcja i ludzie dostana obiecaną pracę.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Do T. #1788235 | 83.28.*.* 3 sie 2015 21:55

    Piszesz że nasza obecna władza wszystko likwiduje. Piszesz kłamstwa. Przecież w urzędzie powstają nowe miejsca pracy.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (65)