Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Lubowidz. Drugi przetarg. Trzecia koperta wygrywa

2015-07-20 13:25:02 (ost. akt: 2015-07-21 09:25:33)

Podziel się:

W Lubowidzu odbył się drugi przetarg na odbiór śmieci. Pierwszy przetarg został unieważniony po tym, jak okazało się, że jest trzech a nie dwóch oferentów. Tym razem wygrało go przedsiębiorstwo z Niechłonina. To o tym oferencie urzędnicy zapomnieli w pierwszym przetargu. Żuromińskim Zakładom Komunalnym nie podoba się tak przeprowadzony przetarg. - Składamy wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – mówi Marek Janusz wiceprezes spółki.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

O niejasnościach w związku z przetargiem na odbiór śmieci w Lubowidzu pisaliśmy dwa tygodnie temu. Przetarg odbył się 23 czerwca. W rozstrzygnięciu przetargu brali udział przedstawiciele dwóch oferentów: Żuromińskich Zakładów Komunalnych i przedsiębiorstwa z Ełku. Po otwarciu kopert z propozycjami ceny za usługę, okazało się, że najniżą cenę zaproponowała spółka z Żuromina. To ona wygrała przetarg i w dalszym ciągu miałaby odbierać śmieci od mieszkańców gminy. Wygranym była jednak przez chwilę. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że do przetargu stanął jeszcze jeden oferent tylko o kopercie z jego propozycją urzędnicy zapomnieli. W związku z tym przetarg unieważniono.
Kolejny przetarg odbył się na początku lipca. Wzięło w nim udział trzech oferentów: Żuromińskie Zakłady Komunalne, firma Koma z Ełku i Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Transportowe z Niechłonina. Tym razem najniższą cenę zaproponowało przedsiębiorstwo z Niechłonina. To ono zajmie się odebraniem śmieci od mieszkańców gminy Lubowidz. A samorząd zapłacił za to 278 607,60 złotych.

ŻZK wykluczone z przetargu
Jak dowiedzieliśmy się od wiceprezesa Żuromińskich Zakładów Komunalnych Marka Janusza, po ogłoszeniu wyników przetargu okazało się, że Żuromińskie Zakłady Komunalne muszą zostać wykluczone z procedury przetargowej. Powód to fakt, że wadium konieczne w przetargu nie wpłynęło na konto Urzędu w odpowiednim czasie.
- Wadium wpłacaliśmy dzień wcześniej, naszym zdaniem powinno być na koncie Urzędu tego samego dnia, a dowiedzieliśmy się, że nie wpłynęło do godziny 11 dnia następnego. Nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować – mówi wiceprezes Marek Janusz – pierwszy raz nam się coś takiego zdarzyło.
Żuromińskie Zakłady Komunalne w drugim przetargu zaproponowały niższą kwotę za odbiór śmieci niż w pierwszym przetargu. Ta jednak i tak była wyższa od najniższej o około 9 tysięcy.
Według szefostwa ŻZK pierwszy przetarg nie był prawidłowo przeprowadzony. W związku z tym, jak informuje Marek Janusz, w piątek został złożony wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w lubowidzkim urzędzie w przeprowadzeniu postępowania przetargowego na odbiór śmieci.

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lubowidzak #1786807 | 109.243.*.* 1 sie 2015 07:45

  To to nic w Lubowidzu komputery z internetem rozdają! Zobaczcie kto je dostaje i z jakimi gospodarstwami i dohodami

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wacek #1786786 | 79.191.*.* 1 sie 2015 07:01

  Po wielu karkołomnych jazdach znów nastąpiło unieważnienie przetargu,a w zasadzie przyznanie się do win.Kontrahenci udowodnili , ze wybrana firma nie spełnia wymogów , a w zasadzie zdolności do świadczenia usług.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ... #1785291 | 79.185.*.* 29 lip 2015 19:46

  Dlaczego nie wypowiada się prezes? W Żurominie jest nowa moda. Wypowiada się wiceburmistrz i wiceprezes.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pejsaty #1780971 | 46.112.*.* 22 lip 2015 20:58

   My tu rządzimy i my mamy pieniądze, nie daliście lasów weźmiemy wszystko.Wasze ulice.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. XXX #1780884 | 164.127.*.* 22 lip 2015 18:32

   Ustawieniem przetargu śmierdzi na kilometry. Ciekawe jak się poczują mieszkańcy Lubowidza, jak pan z Niechłonina przestanie śmieci wywozić.

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (29)