Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłkarze z Bieżunia złożyli hołd zmarłemu trenerowi

2015-07-20 13:39:10 (ost. akt: 2015-07-20 13:41:31)

Podziel się:

W Bieżuniu zakończył się II Memoriał Marka Kubińskiego. Piłkarze Wkry złożyli sportowy hołd tragicznie zmarłemu trenerowi.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

24 kwietnia 2013 roku podaliśmy smutną informację. Marek Kubiński 34-letni trener Wkry Bieżuń zmarł w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń w wypadku samochodowym.
Powiat żuromiński pogrążył się w żałobie.
Sportowcy pamiętają swojego trenera i dla jego pamięci organizują Memoriał. W sobotę 4 lipca piłkarze z Bieżunia spotkali się po raz drugi. Zawody rozpoczęły się minuta ciszy, by oddać cześć trenerowi. Potem sześć zespołów (tym razem wystąpiły wyłącznie zespoły z Bieżunia) rozegrało turniej na małym boisku.
- Wynik tu nie jest najważniejszy – mówi obecny trener Wkry Bieżuń Robert Piotrowski – ważne jest, żebyśmy pokazali, że ludzi łączy piłka – dodaje.
W zawodach wzięły udział dwie drużyny młodzieżowe Wkry Bieżuń (roczniki ’99 i ’96), oldboye Wkry, pierwsza drużyna oraz przyjaciele trenera w zespole Asmet.
W turnieju zwyciężyła drużyna Asmet, która wygrała w finale z zespołem Wkra ’99 (szesnastolatkowie niepodziewanie w półfinale wyeliminowali 1. drużynę Wkry). Na trzecim miejscu uplasowała się pierwsza drużyna Wkry.
Zawody niestety nie cieszyły się dużym zainteresowaniem i nad tym organizatorzy powinni popracować.
- Rzeczywiście, frekwencja nie jest duża. W tym roku postanowiliśmy zrobić kameralną imprezę. Mieliśmy świadomość, że w tę sobotę trudno będzie o widzów, ale nie mieliśmy innego dogodnego terminu – mówi prezes zespołu Jerzy Kowalkowski.
Rzeczywiście, rozpoczął się sezon urlopowy, a w Żurominie organizowane są Dni miasta i powiatu.
Niemniej, najbliżsi trenerowi Kubińskiemu ludzie na Memoriale byli obecni.
Po turnieju, gospodarze przygotowali grillowy poczęstunek. W przygotowaniach pomagała najbliższa rodzina trenera. Następnie delegacja Wkry Bieżuń złożyła kwiaty i zapaliła znicz na grobie Marka Kubińskiego.
Kolejny Memoriał za rok.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. esek #1780231 | 78.11.*.* 21 lip 2015 18:36

    jest i on, najważniejszy, ojciec awansu Wkry

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz