Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Kolejna wystawa Żuromińskiej Grupy Historycznej

2015-07-29 09:06:14 (ost. akt: 2015-07-29 20:09:41)
Zapraszamy na wystawę PRL. Ty też możesz przynieść swój eksponat. Fot. arch.

Zapraszamy na wystawę PRL. Ty też możesz przynieść swój eksponat. Fot. arch.

Podziel się:

Wielkimi krokami zbliża się II wystawa Żuromińskiej Grupy Historycznej. – Tym razem chcemy przedstawić przedmioty związane z epoką PRL – mówi przewodniczący Grupy Tadeusz Manista.

Już na przełom września i października planowana jest kolejna wystawa Żuromińskiej Grupy Historycznej. Wystawa nawiązywać będzie do czasów PRL, więc lat 1945 – 1989. Wielu z nas pamięta jeszcze kartki reglamentacyjne, kozaki firmy relax, syrenkę czy pralkę „franię”. Te i wiele innych przedmiotów będzie można zobaczyć na wystawie.

Sporo eksponatów znajduje się już w posiadaniu ŻGH. Organizatorzy wystawy nie ukrywają jednak, że liczą na pomoc mieszkańców miasta i gminy.

- Wiele osób posiada jeszcze w swoich piwnicach, na strychach przedmioty, które byłyby cenne z punktu widzenia naszej wystawy – mówi przedstawiciel stowarzyszenia Tadeusz Manista – Prosimy o czasowe udostępnienie tych przedmiotów – dodaje.


Co nadaje się na wystawę? Niemal wszystko: farelki, parniki, prodiże, syfony, pralki, magle, wyżymarki, stare telewizory, radia, obrusy, makatki, monidła, szydełka, maszyny do szycia itd. Wszystko co kojarzy Wam się z minioną epoką.

- Gwarantujemy zwrot tych przedmiotów właścicielom – zapewnia Tadeusz Manista.

Informacje na temat eksponatów można przekazywać również telefonicznie 505 175 044 (do redakcji Kuriera) oraz na facebooku (fanpage Żuromińskiej Grupy Historycznej).

- Im więcej takich przedmiotów zgromadzimy, tym ciekawsza będzie wystawa - mówi Marcin Jabłoński członek Stowarzyszenia ŻGH.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Adam Ejnik

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. www #1785591 | 94.254.*.* 30 lip 2015 09:55

  Ze zdjęcia widać jak dawniej nasi rządzący szanowali pokój. A teraz? Pomachują szabelkami przed wielką Rosją i wsadzają nosa w nie swoje. Hasła o pokoju już nigdzie nie zobaczysz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Praca czyni szlachetnym #1785434 | 217.99.*.* 29 lip 2015 22:43

  Pracujcie panowie. Ale nie liczcie na to że ktoś z władz zauważy waszą pracowitość. Przyjdą na otwarcie pochwalą a później nagrodą za działalność społeczną wyróżnią członków PSL-u którzy nic nie robią. Za poprzednią wystawę pomnik powstańców i wiele innych akcji robionych społecznie przez was nikt nie zauważył. A kto został odznaczony za działalność społeczną??? Poniżej jest artykuł w którym znajdziecie działaczy wyróżnionych za działalność społeczną pracujących na etacie. Ale takich jak wy im potrzeba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pokręt #1785232 | 46.112.*.* 29 lip 2015 17:40

  Grupa Historyczna powinna przedstawiać prawdę, przedstawia tylko w lekko zmienionej formie. Tak, w Polsce produkowano franię, krzesła,stoły, ciągniki ,syrenki itd. Ludzie mieli pracę bo jest symbol, gdzie dojeżdżali do pracy, dworzec. Funkcjonowało kilka zakładów, ludzie pracowali, budowano mieszkania, drogi, przeszła elektryfikacja, zlikwidowano analfabetyzm, powstały uczelnie i wielu dobrych naukowców się tam wychowało i wynalazców. Było kilku policjantów i był porządek, kilku urzędników i wszystko załatwili. A co obecnie???kto widział nowy polski ciągnik?? banki w ręku żydów, sprowadzamy wszystko z unii, ludzie uciekają bo nie mają pracy, stare społeczeństwo, dla młodych brak perspektyw. Co macie dobrego do powiedzenia w dniu pokoju????

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)