Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

18. urodziny Młodych Wilków

2015-08-03 09:42:34 (ost. akt: 2015-08-03 09:58:52)
Na co dzień w 11 tipi mieszkało 40 osób

Na co dzień w 11 tipi mieszkało 40 osób

Autor zdjęcia: fot. SMW

Podziel się:

Winszujemy. Osiemnaste urodziny obchodzi Szkoła Młodych Wilków. Kto się spodziewał tego spodziewał, gdy 18 lat temu nieopierzony 27 – latek z Żuromina Piotr Wlizło rozpoczynał swój projekt, ze dotrwa on do dziś. Szacunek, Piotrze!

Tegoroczny projekt Szkoła Młodych Wilków rozpoczęła się 13 lipca na Łazach/k Żuromina. Jej organizatorami byli Grupa Taneczna TatankaART, Żuromińskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Żurominie.
Przez cały tydzień odbywały się warsztaty artystyczne oraz spotkania tematyczne. W poniedziałek odbyło się spotkanie z replikami broni czarnoprochowej, a wieczorem ze współczesną bronią myśliwską. We wtorek miał miejsce Dzień Indiańskich Kobiet. Można było zjeść potlacz, czyli indiański posiłek. W ten dzień odbywały się różne zabawy i warsztaty: otwarta szafa, zdobienie technikami decupage , fura koralików, z których można było wykonać indiańską biżuterię, indiańska sesja jogi, pokaz i nauka kobiecego tańca dzwoneczek.
W ten dzień grupa gościła 60 dzieci z Brwinowa, które przejechały 300 km, aby spotkać się z Indianami. W środę uczestnicy uczyli się robić łapacze snów , strzelali z łuku i rozegrali turniej w piłkę siatkową.
Tego dnia Młode Wilki odwiedził wicestarosta Ireneusz Rejmus. W czwartek odbył się turniej w paintballa, gry terenowe. Szkoła gościła także panów z telewizji. W piątek odbyły się pokazy stroju i tańca pow wow. W sobotę podsumowaliśmy XVII Szkołę Młodych Wilków.

Na Łazach stanęło 11 tipi, w których mieszkało na stałe około 40 osób. W warsztatach wzięło udział około 60 osób. Odwiedziło Szkołę ogólnie około 150 osób. Organizatorzy gościli ludzi z Berlina, Warszawy, Torunia, Szewy, Rypina, Bydgoszczy, Gdyni.
- Dziękujemy za pomoc w organizacji Wójtowi Gminy Lubowidz i Panu Kazimierzowi Zielińskiemu – mówi organizator Zewu Piotr Wlizło.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB