Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Sztuka wychodzi z domu kultury

2015-08-12 14:04:55 (ost. akt: 2015-08-13 15:35:34)
Sztukę odegrano przed Żuromińskim Centrum Kultury

Sztukę odegrano przed Żuromińskim Centrum Kultury

Podziel się:

Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw zorganizowało Portretownię. Jest to projekt dla młodzieży 13-19 - letniej. Aktywizuje on młodych ludzi w dziedzinach sztuki i kultury, uczy kreatywności, śmiałości. Pozbawia kompleksów. Słowem, młodzi ludzie przez dwa tygodnie mieli ogromna frajdę.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

30 młodych ludzi z powiatu żuromińskiego i Lidzbarka (5 osób) brało udział w projekcie Portretownia odbywającego się w ramach programu Lato w Teatrze (finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Portretownia to szereg warsztatów i spotkań realizowanych w 5 grupach: aktorsko-reżyserskiej, scenograficzno-plastycznej, operatorsko-dźwiękowej, dziennikarsko-promocyjnej oraz recytatorskiej. Młodymi ludźmi opiekowała się kadra pedagogów i fachowców we wspomnianych dziedzinach: Marzena Lorkowska (grupa aktorsko-reżyserska), Zbigniew Izdebski (grupa recytatorska), Tina Smerdel (grupa operatorsko – dźwiękowa), Grzegorz Cysewski (grupa scenograficzno – plastyczna), Michał Nowakowski (grupa dziennikarsko-promocyjna). Młodzież przez dwa tygodnie (od 13 lipca) przygotowywała spektakl teatralny zatytułowany „Portretownia” oraz wakacyjny numer gazety młodzieżowej „Kontrast”.

Spektakl, trzeba przyznać, wypadł niezwykle efektownie. Część sztuki wystawiona była na placu przed Żuromińskim Centrum Kultury, potem młodzi aktorzy przenieśli się na scenę kinową.
Finałowe przedstawienie zostało odegrane 24 lipca. Poniżej przedstawiamy jego efekt.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB