Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Spotkanie w Ambasadzie Republiki Armenii w Warszawie

2015-09-01 15:37:50 (ost. akt: 2015-09-03 11:07:59)

Podziel się:

Zbigniew Dobrowolski wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia oraz Jerzy Piotrowski kierownik Muzeum Małego Miasta. Złożyli oni propozycję zorganizowania kolejnej egzotycznej wystawy w bieżuńskim Muzeum.

Jerzy Piotrowski
redakcja@kurierzurominski.pl

20 sierpnia 2015 roku na zaproszenie ambasadora Republiki Armenii w Warszawie Pana Edgara Ghazaryana gościła w siedzibie ambasady delegacja z Bieżunia. Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia Zbigniew Dobrowolski oraz kierownik Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jerzy Piotrowski złożyli propozycję zorganizowania kolejnej egzotycznej wystawy w bieżuńskim muzeum. Udało się nakłonić gospodarza spotkania do akceptacji naszego projektu, objęcia przedsięwzięcia honorowym patronatem oraz wsparcia w przygotowaniu wernisażu nowej ekspozycji. Otwarcie wystawy kultury ormiańskiej planowane jest tradycyjnie na ostatni dzień karnawału – 8 lutego 2016 roku.
Pan ambasador otrzymał upominki w postaci wydawnictw prezentujących ponad 600-letnią historię Bieżunia oraz album o Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Spotkanie, podczas którego przedstawiono fotograficzną kronikę naszych dotychczasowych kontaktów z kulturą, tradycją i historią już ponad 10 państw i narodów z różnych części świata, odbyło się w ciepłej i przyjaznej atmosferze ożywionej filiżanką tradycyjnej ormiańskiej zielonej herbaty.

Dokumentację fotograficzną spotkania wykonał Zbigniew Dobrowolski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB