Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

9 wniosków. Wszystko w Waszych rękach

2015-09-04 08:24:56 (ost. akt: 2015-09-04 08:29:03)

Podziel się:

Za nami kolejny etap projektu Budżet Obywatelski. Wnioski zgłoszone przez mieszkańców przeszły weryfikacje. Ostatecznie do wyboru będzie 9 inwestycji. Głosowanie odbędzie się pod koniec września.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Urzędnicy przeanalizowali złożone przez mieszkańców wnioski do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Żurominie. Żeby mogły trafić pod głosowanie mieszkańców, musiały spełniać określone warunki. Po pierwsze, muszą być zgodne z dokumentami planistycznymi. Po drugie, możliwe do realizacji i po trzecie, określać rzeczywisty koszt wnioskowanej inwestycji.

Trzy wnioski odpadły

Na dwanaście zgłoszonych przez mieszkańców wniosków do głosowania trafi 9. Odpadły 3 wnioski. Budowa parkingu przy ulicy Wolskiego, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego miasta nie przewiduje tam parkingu, cyfryzacja kina, ponieważ wnioskodawca na realizację wniosku podał kwotę wyższą niż ta, która na BO została przeznaczona. Weryfikacji nie przeszedł również wniosek na remont budynku przy Zespole Szkół nr 1 tzw. „harcówki”. Kwota podana przez wnioskodawców nie wystarczyłaby na realizację tego zadania.


9 projektów pod głosowanie

Mieszkańcy swój głos będą natomiast mogli oddać na budowę miejsca do wypoczynku i rekreacji przy ulicy Lidzbarskiej, zadanie pod nazwą estetyka i atrakcyjność Żuromina, doposażenie Żuromińskiej Orkiestry Dętej w instrumenty muzyczne i mundury, budowę siłowni zewnętrznej i placu zabaw przy ulicy Mławskiej, modernizację płyty głównej Stadionu Miejskiego, monografię czyli historyczną książkę o naszym mieście, kilkanaście wielkoformatowych tablic ze zdjęciami starego Żuromina na placu w centrum miasta, akcję profilaktyczną przeciw narkotykom lub żuromiński festiwal muzyki disco polo. Zrealizowane zostaną te inwestycje, które zdobędą najwięcej głosów. Teraz wszystko w rękach wnioskodawców. Muszą oni znaleźć sposób, żeby przekonać jak najwięcej mieszkańców na oddanie głosu właśnie na ich projekt. Głosowanie rozpocznie się 22 września i potrwa do 30 września. Karty do głosowania będą dostępne w Urzędzie Gminy i Miasta oraz w Żuromińskim Centrum Kultury. Tam też będzie można je wrzucić do urn. Karty są dostępne na stronie internetowej Urzędu. Można je wydrukować, wypełnić i wysłać do urzędu również pocztą. Wyniki głosowania będą znane na początku października.


Budżet obywatelski wkracza w decydującą fazę. Głosuj na jeden wniosek!


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (176) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Spokojny do T. #1828901 | 83.24.*.* 5 paź 2015 08:30

  WAŚĆ! Oszczędż się. Uważałem ten rozdział za zamknięty,jednak twoja sugestia,żeby ci zwrócić honor za rzekomy potok słów używanych w moich komentarzach do twoich wypowiedzi na forum zdecydowałem się jeszcze raz zabrać głos.Jak sięmają moje wywody na tematy wcześniej poruszane (sprawa terenów przy bazarze) do twich wpisów codziennych. Przecież bije z nich zwykłe pieniactwo w stosunku do ludzi . Nie będę mówił o powodach, ale może i na to przyjdzie pora. WZYWANIE mnie o zwrot honorów za moje wpisy (spokojny) jest najdelikatniej określając śmieszne w porównaniu z jadem, jaki ty wyrzucasz.Dlatego też zamiast w dalszym ciągu pisać bzdury-odpowiedz wreszcie jednym zdaniem na moje zasadnicze pytanie w sprawie tego terenu.Chciałbym usłyszeć twój osąd ówczesnej decyzji władz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. normalny #1828575 | 31.63.*.* 4 paź 2015 15:34

   WRACAM do tematu, ktory już był kiedyś przeze mnie komentowany. Wyraziłem mój stosunek do B.O. Chciałbym dziś zainicjować dyskusję szerszą na temat, co tutejszej społeczności potrzeba dziś, jutro, za 3-4 lata,poniważtego nie zalatwi BO.Poprostu my mieszkańcy tej żuromińskiej wspólnoty musimy się szerzej do tego włączyć,ponieważ tego nie załatwiąradni, którzy bardziej przejmują role sołtysów wsi z który kandydowali niż przedstawiciele całości. Jestem przekonany, że jeżeliby drzewa w parku przy ul lidzb mogły głosować, już 20 lat temu ten jedyny park miejski byłby uporządkowany, tylko dlatego, że tam jest dużo drzew, tzn. byłoby dużo głosów. Apeluje do wyborców, wskazujcie kierunki wydatkowania naszych pieniędzy, bo to nasze podatki są głównym zródłem poprawy warunków nas.

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Spokojny do T. #1828526 | 31.63.*.* 4 paź 2015 13:23

   Rozumiem Twoje stanowisko. Jest to niezręczne dla Ciebie, więc pozostańmy przy swoich stanowiskach, a przeproszać nie maza co, bo bzdury to pisze kolega.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Konononowicz #1828426 | 46.112.*.* 4 paź 2015 10:24

    Nie ma Polski,nie będzie nic. To mówił wieszcz Kononono. I tak jest, nie ma i nie bedzie nic. Wszystko rozkradzione , reszta w ręku zachodu i wschodu. na stołkach karierowicze od radnych poprzez cały pion urzędników do najważniejszych w Sejmie. Nawet Prezydent nie wie, gdzie są obrazki.Kiedy te złodzieje przestaną z nas żyć. każdemu zależy na moim dobru więc podnoszą mi podatki, wiek emerytalny, jest więcej kar i opłat. A to wszystko, by żyło sie lepiej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Spokojny do T #1828397 | 31.63.*.* 4 paź 2015 09:44

    Nie jest moją intencją szukać dziury w całym, jak czynisz to Ty, szkalując każdą inicjatywę , nawołując do zmiany niedawno powołanych władz. Mój upór w sprawie terenów przy bazarze wywodzi się stąd, były one najcenniejsze dla miasta z racji położenia i uzbrojenia. Takich zasobów nie pozbywa się ,ponieważ można tam lokalizować niezbędne inwestycje miejskie. Powinien to być teren pod przyszłość potrzeb. W dalszym ciągu pomija Pan odpowiedż na moje pytanie, dlaczego miasto wtedy nie skorzystało z pierwokupu . Nie można się zastawiać radą.Również tereny planowane pod targowicę uważam za utraccone,ponieważ ich rozdrobnienie utrudnia ewentualnemu inwestorowi ich pozyskanie. Faktycznie jakby w tamtym czasie zamierzona inicjatywa doszła do skutku byłby dobry efekt. Jednak to się ludziom nie spodobało i dlatego tak wyszło. Brak wyczucia spoczywa na tamtej władzy i nie jest tak jak to komentuje WOJTEK, że nic nie stracone. Gdyby nawet te tereny dziś miasto miało sprzedać, to pozyskane środki w zdecydowany sposób pozwoliłyby podjąć poważne przedsiewzięcia. Szanowny T. jeżeli tak wszystko wiesz, więc ustosunkuj się do mojego pytania, czy wtedy dobrze postąpiła gmina nie przejmując tego terenu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (176)