Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żuromin. „Samorządowa Polska” dla lokalnych przedsiębiorców

2015-09-08 14:20:34 (ost. akt: 2015-09-08 14:24:53)
Michał Bodenszac przekonuje, że program ma szanse rozruszać lokalny rynek pracy

Michał Bodenszac przekonuje, że program ma szanse rozruszać lokalny rynek pracy

Podziel się:

Samorząd Żuromina szuka sposobów, żeby wspomóc lokalnych przedsiębiorców. Jednym z nich ma być program „Samorządowa Polska”. Dzięki niemu przedsiębiorcy będą mogli łatwiej pożyczyć pieniądze na rozwój lub założenie własnej działalności.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

„Samorządowa Polska” to program skierowany do przedsiębiorstw i do osób zamierzających rozpocząć własną działalność. W ramach programu powstanie Lokalny Fundusz Pożyczkowy działający w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzięki temu lokalni przedsiębiorcy będą mogli otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach. Maksymalna wartość pożyczki to 25 tysięcy euro. Przedsiębiorcom takie pieniądze będzie łatwiej pożyczyć, ponieważ w załatwieniu wszelkich formalności pomoże doradca z Urzędu, a i same wymagania, które musi spełnić przedsiębiorca są mniejsze niż na przykład w bankach.
- Chcielibyśmy pomóc lokalnym przedsiębiorcom, a nic tak w rozwoju nie pomaga jak pieniądze – mówi zastępca burmistrza Michał Bodenszac – rozmawialiśmy z przedsiębiorcami i wiemy, że są zainteresowani.
Przystąpienie do programu ma dać wzrost gospodarczy i zwiększyć zatrudnienie w regionie.
Szczegóły programu burmistrz chce najpierw przedstawić lokalnym przedsiębiorcom. Spotkanie zostało zaplanowane na 14 września. Potem musi zostać podjęta jeszcze odpowiednia uchwała.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (89) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. korek #1843854 | 79.191.*.* 27 paź 2015 17:09

  Są już oficjalne wyniki. W powiecie Budzich 1766, Rejmus 1680, Cupał 1378, Bodenszac 1028, Jarzyna 852.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. FERDEk #1830905 | 109.243.*.* 7 paź 2015 16:28

  No to faktycznie BO spełnił swoją funkcję.... Doposażenie orkiestry dętej, bo wszyscy mieszkańcy żuromina korzystają z trąbek i puzonów...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Konononowicz #1828429 | 46.112.*.* 4 paź 2015 10:26

  Nie ma Polski,nie będzie nic. To mówił wieszcz Kononono. I tak jest, nie ma i nie bedzie nic. Wszystko rozkradzione , reszta w ręku zachodu i wschodu. na stołkach karierowicze od radnych poprzez cały pion urzędników do najważniejszych w Sejmie. Nawet Prezydent nie wie, gdzie są obrazki.Kiedy te złodzieje przestaną z nas żyć. każdemu zależy na moim dobru więc podnoszą mi podatki, wiek emerytalny, jest więcej kar i opłat. A to wszystko, by żyło sie lepiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. powiat #1827972 | 151.248.*.* 3 paź 2015 16:09

  Dlaczego akurat rodzinka Pani Przewodniczącej Rady Gminy Barbary Michalskiej wpadła na pomysł tak ciekawy i dochodowy " biznesik" PRYWATNE PRZEDSZKOLA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH ? Cz to nie jest dziwne ? Dlaczego tą działalnością nie zajęło się Starostwo Powiatowe 5 lat temu pod przywództwem Welenca , które nawet już oświadczyło (wzmianka była już w lokalnej gazecie),że zamierza uruchomić punkt przedszkolny dla dzieci niepełnosprawnych w Szkole Specjalnej, gdzie wykonano wcześniej kosztowne remonty i były tam odpowiednie warunki i dużo miejsca dla tych dzieci. Powiat powinien coś zrobić dla dzieci z swojego rejonu , a co robi? Szkoła specjalna od 12.00 jest pusta więc można też otworzyć przedszkole i za darmo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  1. he he #1827741 | 46.112.*.* 3 paź 2015 06:13

   Wspomóc lokalnych przedsiębiorców można natychmiast obniżając podatek od działalności gosp. odprowadzany do Gminy. Niech nie robi ludziom nadziei tylko niech robi to co może. Strefa to gruszki na wierzbie a podatek jest dobry na potrzeby wypłacanych diet dla radnych. Jedni tyrają a drudzy przeżerają. Ot i co. Miejsca pracy to kampania wyborcza, posła nikt nie rozliczy ale na szczeblu gminy ludzie pamiętają.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (89)