Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Zielona. Koncert jazzowy w zabytkowych wnętrzach

2015-09-16 13:43:54 (ost. akt: 2015-09-16 13:47:46)
Beata Pater podczas koncertu w Zielonej

Beata Pater podczas koncertu w Zielonej

Podziel się:

Beata Pater wokalistka jazzowa dała koncert w Pałacu Zielona. Występ artystki zorganizował mecenas kultury Krzysztof Grędziński.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

50 melomanów z powiatu żuromińskiego wzięło udział w koncercie jazzowym Beaty Pater. W niedzielę 6 września wokalistka wystąpiła wraz z towarzyszącymi jej pianistami Tadeuszem Leśniakiem i Hiromu Aoki w Pałacu Zielona.
- To miejsce w swojej 150-letniej historii nie widziało jeszcze podobnego koncertu – mówił Krzysztof Grędziński właściciel pałacu i organizator koncertu.
Koncert w Zielonej jest czwartym występem Beaty Pater podczas tegorocznego tournée po Polsce. Wcześniej wokalistka wystąpiła w Dąbrowie Górniczej, potem w Krakowie (w słynnej „Piwnicy pod Baranami”), następnie nagrywała dla polskiego Radia w Warszawie w Studiu Agnieszki Osieckiej. W niedzielę mogli ją oglądać mieszkańcy powiatu żuromińskiego, goście „Pałacu Zielona”.
Podczas występu Beata Pater zaprezentowała kilkanaście swoich utworów w tym najsłynniejsze: Wild is the Wind, Turned to Blue czy Golden Lady.
Artystka została w Zielonej jeszcze dwa dni, bo, jak twierdzi, jest to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widziała.
A widziała sporo, bo przez wiele lat mieszkała w Wielkiej Brytanii, Japonii, a obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych (za tydzień zaprezentujemy wywiad z artystką).
Koncert w Zielonej tym razem był dla zaproszonych gości (ze względów technicznych). Pojawili się na nim przedstawiciele władz powiatowych, przedstawiciele ośrodków kultury i przyjaciele Pałacu.
Artystka podkreśla jednak, że chciałaby pokazać się szerszej publiczności, dlatego planuje przyjechać do Zielonej w przyszłym roku.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB