Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Budżet Obywatelski. Głosuj na nasz projekt! Następny proszę? – akcja przeciw narkotykom

2015-09-22 13:53:25 (ost. akt: 2015-09-22 13:55:35)
Nie chcemy oglądać już takich obrazków. Wszyscy przeciw narkotykom

Nie chcemy oglądać już takich obrazków. Wszyscy przeciw narkotykom

Podziel się:

Trwa smutne odliczanie. Żuromin stał się miastem grozy. W tym mieście narkotyki zabrały już ponad 30 młodych ludzi. Jak z tym walczyć? Co jeszcze możemy zrobić? Od lat walczymy z narkomanią na naszych łamach. Wy też możecie przeciwstawić się tej śmiertelnej fali. Zagłosujcie na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim: „Następny proszę? Nie! – żuromińska kampania antynarkotykowa”.

Redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl


Nie możemy bezradnie czekać aż zagrożone będą nasze dzieci. Wtedy może być już za późno.

Profilaktyka!

Jak walczyć z narkomanią, która zbiera w Żurominie śmiertelne żniwo? Odpowiedzi szukaliśmy u psychologów, terapeutów, u matek narkomanów i u nich samych, także na policji. Wszyscy są zgodni, czasami brakuje nam świadomości i wiedzy. Świadomi powinni być przede wszystkim młodzi ludzie, zanim sięgną po narkotyki. Wiedzę muszą mieć też rodzice, jak poradzić sobie z problemem i jak z dzieckiem rozmawiać.

Postanowiliśmy, że do akcji profilaktycznej włączymy się jeszcze raz. Od dawna na naszych łamach hołdujemy akcji „Wszyscy przeciw narkotykom”. Prowadziliśmy wywiady z terapeutami, z narkomanami, z dilerem, z matką ofiary narkotyków. Wszystko, żeby przestrzec Was przed zgubnym skutkiem tego nałogu. Być może akcja odniosła sukces, być może ktoś z Was nie sięgnął dzięki naszym przestrogom po działkę, skręta, tabletkę.
Ale nie możemy przestawać. Za dużo mamy do stracenia. Swoich bliskich, swoje dzieci.

Następny proszę? Nie!

Nasza akcja zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego nosi tytuł „Następny proszę? Nie - żuromińska kampania antynarkotykowa”.
W jej ramach chcemy zorganizować cykl spotkań w szkołach z terapeutą z uznanych ośrodków Monaru w Polsce. Będziemy w każdej ze szkół. I w tych najbardziej zagrożonych, czyli gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, ale też przygotujemy program dla najmłodszych i ich rodziców. Ponadto wydamy dla Was cykl publikacji profilaktycznych, które trafią do wszystkich dzieci i rodziców w Żurominie. Redakcja Kuriera rozpoczęła współpracę z Visage Film Studio, dzięki czemu powstanie film profilaktyczny.
Zachęcamy Państwa do głosowania na nasz projekt! To nasz wspólny problem.