Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

PRL-ove wspomnienia Polski Ludowej

2015-09-29 12:33:06 (ost. akt: 2015-10-15 09:09:21)

Podziel się:

Wielkimi krokami zbliża się II wystawa Żuromińskiej Grupy Historycznej. Wystawa ma już swój oficjalny tytuł: „PRL-ove wspomnienia Polski Ludowej.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Już na przełom września i października planowana jest kolejna wystawa Żuromińskiej Grupy Historycznej. Wystawa nawiązywać będzie do czasów PRL, więc lat 1945 – 1989. Wielu z nas pamięta jeszcze kartki reglamentacyjne, kozaki firmy relax, syrenkę czy pralkę „franię”. Te i wiele innych przedmiotów będzie można zobaczyć na wystawie.

Sporo eksponatów znajduje się już w posiadaniu ŻGH. Organizatorzy wystawy nie ukrywają jednak, że liczą na pomoc mieszkańców miasta i gminy.

- Wiele osób posiada jeszcze w swoich piwnicach, na strychach przedmioty, które byłyby cenne z punktu widzenia naszej wystawy – mówi przedstawiciel stowarzyszenia Tadeusz Manista – Prosimy o czasowe udostępnienie tych przedmiotów – dodaje.


Co nadaje się na wystawę? Niemal wszystko: farelki, parniki, prodiże, syfony, pralki, magle, wyżymarki, stare telewizory, radia, obrusy, makatki, monidła, szydełka, maszyny do szycia itd. Wszystko co kojarzy Wam się z minioną epoką.

Informacje na temat eksponatów można przekazywać również telefonicznie 505 175 044 (do redakcji Kuriera) oraz na facebooku (fanpage Żuromińskiej Grupy Historycznej).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB