Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Najstarsza szkoła ponadgimnazjalna w powiecie ma już 70 lat

2015-10-06 14:27:23 (ost. akt: 2015-10-07 13:24:32)

Podziel się:

Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu ma 70 lat. W piątek jubileusz świętowali nauczyciele, uczniowie, absolwenci, władze miasta i powiatu. Były wspomnienia, emocje, życzenia i prezenty.

Ewa Jabłońska
e.jalonska@kurierzurominski.pl
W piątek 25 września Liceum Ogólnokształcące miało swoje święto. Szkoła obchodziła swoje 70 urodziny. To najstarsza szkoła ponadgimnazjalna na terenie powiatu żuromińskiego. Z tej okazji zorganizowano wyjątkową uroczystość. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół. Uroczystości wypadły perfekcyjnie.

Jubileusz z pompą
Obchody jubileuszu rozpoczęły się w piątek o godzinie 10:00 Mszą Świętą w Kościele Świętej Trójcy w Bieżuniu. Następnie uroczystości odbyły się przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego , gdzie odsłonięto tablicę jubileuszową. Na spotkanie jubileuszowe przybyli liczni oficjele. Wśród nich władze miasta, powiatu, przedstawiciela Marszałka Województwa Mazowieckiego, dyrektorów, służb mundurowych, byli nauczyciele i dyrektorzy LO oraz absolwenci. Wspominano założyciela Liceum Stefana Gołębiowskiego, początki działalności placówki i trudności, z jakimi w przeszłości musiała się zmierzyć.
Dyrektor przypomina historię placówki
- Jestem dumny z naszego Liceum, że pomimo różnych zakusów, zmian ustrojowych, niżu demograficznego nadal się rozwija i kształci wartościowych obywateli – mówił dyrektor Krzysztof Jabłoński – Stefan Gołębiowski postawił poprzeczkę wysoko, budował fundamenty przyszłej szkoły przez tajne nauczanie, a szkołę stworzył siłą społecznika. W dniu jubileuszu pragnę życzyć pracownikom szkoły takiej sumienności i wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków, aby satysfakcji było coraz więcej, życzę też dużo zdrowia, stabilizacji zatrudnienia, sukcesów w rozwoju zawodowym, wszystkim absolwentom, profesorom emerytom, pracownikom obsługi i administracji będącymi dziś emerytami składam serdeczne życzenia aby chwile tu pozostawione były piękne i trwałe, by szkoła była wam zawsze bliska i sercu, i ciału.

Nagrody i odznaczenia
Wiele pozytywnych słów padło na temat funkcjonowania placówki. Z okazji jubileuszu dyrektor LO Krzysztof Jabłoński wręczył nauczycielom, przedstawicielom samorządu, pracownikom i wielu innym osobom pamiątkowe medale. Natomiast Marszałek Województwa Mazowieckiego przyznał szkole z okazji jej jubileuszu pamiątkowy medal „Pro Masovia. Jest to najwyższe odznaczenie Marszałka, które może przyznać za zasługi kulturalne lub edukacyjne.
- Marszałek postanowił wyróżnić Liceum w Bieżuniu za jej historię i za to, że przetrwała 70 lat – mówił Konrad Wojnarowski, przedstawiciel Marszałka.
Na zakończenie tej części obchodów wystąpili uczniowie z programem artystycznym. Wieczorem w Leśnym Dworze odbył się bal absolwentów.Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tancerz #1830213 | 46.112.*.* 6 paź 2015 20:18

    Pani w rogu zdjęcia z mojej lewej nie wie co zrobić z nóżkami?? Siedziała w pierwszej ławce w kościele, ksiądz namiot postawił. Jak ona szanuje wartości chrześcijańskie? Panowie w spodniach nie mają problemu.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)