Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Żuromin. MRM reaktywacja

2015-10-20 13:57:42 (ost. akt: 2015-10-23 22:59:56)
Młodzieżowa Rada Miasta 2008. O młodych ludziach informowała pierwsza strona Kuriera

Młodzieżowa Rada Miasta 2008. O młodych ludziach informowała pierwsza strona Kuriera

Podziel się:

Władze miasta chcą reaktywować Młodzieżową Radę Miasta. Będą o tym rozmawiać z młodzieżą. Uczniowie będą mogli wypowiedzieć się na temat sensu jej funkcjonowania.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Młodzieżowa Rada Miasta w Żurominie została powołana przez Radę Miejską w 2008 roku. Zgodnie z jej statutem rada ma liczyć 12 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Kadencja trwa 2 lata. Młodzieżowa Rada Miejska ma charakter konsultacyjny. Jej zadaniem jest między innymi koordynowanie i inspirowanie inicjatyw młodych ludzi, wspieranie i organizowanie życia kulturalnego, sportowego oraz intelektualnego w środowiskach młodzieżowych. Ostatnie wybory do MRM odbyły się w 2012 roku. Kolejne powinny się odbyć w ubiegłym roku ale się nie odbyły. Władze miasta chcą jednak uporządkować kwestię Rady. W związku z tym zostały zaplanowane konsultacje z żuromińską młodzieżą. Najpierw odbędą się spotkania z uczniami żuromińskich gimnazjów, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego. Spotkania odbędą się 26 i 27 października. Zastępca burmistrza Michał Bodenszac wyjaśni uczniom zasady funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miasta. Uczniowie otrzymają do wypełnienia ankietę. Zostaną zapytani, czy są za funkcjonowaniem MRM i czy chcieliby być jej członkami. Wyniki ankiety zostaną wzięte pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o dalszym funkcjonowaniu rady.
- Jeżeli się okaże, że młodzież nie jest tym zainteresowana, podejmiemy kroki zmierzające do rozwiązania Młodzieżowej Rady Miejskiej – mówi Michał Bodenszac.

Inicjatywa Rady Miejskiej powstała jeszcze w roku 2007. Wtedy młodzi ludzie wywierali wręcz presję na władzy, żeby pozwoliła utworzyć ten organ. Efektem były pierwsze wybory i pierwsi wybrani. Informowaliśmy o tej historycznej chwili na pierwszej stronie naszej gazety. Wówczas radnymi zostali Anita Chęcińska, Alicja Borucka, Łukasz Brydziński, Damian Karolewski, Aleksandra Wiśniewska, Kacper Czerwiński, Mariusz Grodzicki, Agnieszka Orlińska, Monika Stiller, Mateusz Dobies, Rafał Rólka i Andrzej Szlom.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. max #1839938 | 83.31.*.* 21 paź 2015 08:13

    Ktoś tu nie zgłębia faktów. Pierwsza MRM powstała na przełomie lat 1997-1998. To właśnie wtedy MRM zorganizowała licealia, które odbywały się przez kolejne 3 lata. Rozumiem, że pani Ewa jak zwykle pisze artykuły bez poparcia faktami, ot tak " z rękawa".

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz