Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Z cmentarzy wróćcie cali i zdrowi

2015-10-29 11:17:09 (ost. akt: 2015-10-29 14:06:10)

Podziel się:

W ciągu trzech dni ubiegłorocznego Święta Zmarłych na drogach doszło do 196 wypadków, w których śmierć poniosło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Nietrzeźwych kierowców było 910. Na szczęście w naszym powiecie było bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku. - Zrobimy wszystko, żeby podobnie było i w tym roku – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st. aspirant Jan Składanowski .

Adam Ejnik
a.ejnik@gmail.com

Akcja Znicz w powiecie żuromińskim i w całej Polsce rozpocznie się w czwartek 3o października o godzinie 14:00. Trwać będzie do 2 listopada do godziny 22:00. Podczas tej akcji policja, straż ochotnicza i miejska szczególnie nadzorować będzie tereny przy cmentarzach. Patrole policyjne rozstawione będą tam, gdzie spodziewane jest największe natężenie ruchu. Pomagać im będą harcerze.

Większe kontrole
Jak informuje nas Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego starszy aspirant Jan Składanowski, drogówka będzie zwracać szczególną uwagę na prędkość pojazdów oraz sprawdzać stan trzeźwości kierowców. Składanowski przypomina o nowym obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.
- Policja będzie obstawiała newralgiczne miejsca. Będzie też kontrolowała kierowców na drogach dojazdowych – mówi Składanowski.

Bezpieczny 2014

Zeszły rok w naszym powiecie był bardzo bezpieczny. Nie było żadnego wypadku ani groźnego zdarzenia To nie tylko zasługa policji, ale i Was, Czytelnicy – Kierowcy, którzy potrafiliście zachować ostrożność w trudnych warunkach, gdy natężenie ruchu jest duże.
- I w tym roku apeluję o ostrożną jazdę. Proszę uważać na pieszych i rowerzystów. A ci, którzy na cmentarz nie muszą jechać samochodem, niech nie jadą – mówi Jan Składanowski.

Parkowanie w Żurominie

Jak zwykle i tym razem przy cmentarzu 1 listopada będzie ciasno. Jak co roku będzie tam można korzystać z dodatkowych miejsc do parkowania. Łąki swojej użyczył pan Cichoń, fragmentu działki pan Karczewski. Policja zwróciła się z prośbą do Zarządu Dróg o udostępnienie drogi serwisowej przy obwodnicy.
- Drogi te przede wszystkim służą rolnikom, żeby mogli dojechać na swoje pola. Tego dnia nie będą użytkowane przez rolników, więc mogą posłużyć jako parking – argumentuje Składanowski.
Składanowski apeluje również, żeby kierowcy posłuszni byli nie tylko funkcjonariuszom policji, którzy będą sprawowali patrole przy wszystkich cmentarzach w powiecie, ale też ochotnikom ze straży pożarnej i harcerzom, którzy w tym dniu pomagać będą policji w utrzymaniu porządku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #1849556 | 109.243.*.* 4 lis 2015 09:56

  Co z cenami paliw po wyborach, jakoś migusiem idą w górę. Jakby baryłka skoczyła do 120 dolarów to u nas paliwo po 10zł będzie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1847584 | 46.112.*.* 1 lis 2015 07:58

  Ważne jest, by podawano daty, godziny i miejsca mszy,tam są zbiórki na tacę a to dla rządzącej opcji jest najważniejsze, na temat wypadków mogę powiedzieć,że Bóg tak chce. Wszystkie mandaty nakładane na kierowców to tak, jak mandaty na Boga ponieważ wszystkim kieruje Bóg i z jego woli przekraczamy przepisy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gall Anonim #1847481 | 37.47.*.* 31 paź 2015 20:35

  Widzę, że kurier Żuromiński nie ma pojęcia o tym, ze nie ma takiego dnią jak "Dzień Zmarlych". W Polsce obchodzimy "Dzień Wszystkich Świętych". Pozdrawiam :).

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)