Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Żuromin. Wiosną zakwitną żółte pola nadziei

2015-11-09 14:26:13 (ost. akt: 2015-11-09 15:19:25)

Podziel się:

Przy szkołach i przedszkolu w Żurominie powstały „Pola nadziei”. Wiosną zakwitną tam żonkile. Akcja ma być wyrazem solidarności z ludźmi dotkniętymi cierpieniem.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Żonkile są symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy. Akcja „Pola nadziei” jest związana właśnie z tym kwiatem. Jest to międzynarodowy projekt niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Bo to właśnie hospicja otaczają opieką pacjentów z chorobami nowotworowymi. Pomoc kierowana jest również do rodzin pacjentów, które potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady dotyczącej pielęgnacji chorego.

Kampania dla cierpiących
Kampania składa się z dwóch etapów. Najpierw na terenach udostępnianych przez różne instytucje i osoby prywatne sadzone są żonkilowe pola. Sadzenie żonkili, symbolizuje nadzieję i jest wyrazem solidarności ze wszystkimi cierpiącymi. W ubiegłym tygodniu kolejne „Pola nadziei” powstały w Żurominie. Do akcji włączyły się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Żurominie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1.

Akcja wśród uczniów i przedszkolaków
W ramach akcji najpierw uczniowie wysłuchali, na czym ona polega. Mieli okazję dowiedzieć się, co to są hospicja. Odbyły się konkursy dla uczniów. Dzieci wykonały papierowe żonkile. Najważniejszym punktem było sadzenie cebulek żonkili. W pobliżu budynku szkoły i przedszkola powstało specjalne miejsce, gdzie uczniowi sadzili żonkile. „Pola nadziei” zakwitną wiosną. Wówczas przyjdzie czas na kolejny etap tej akcji. Na tle kwitnących żonkilowych pól nadziei odbędą się spotkania z przedszkolakami i uczniami mające na celu edukowanie ich na temat opieki hospicyjnej.

Pieniądze dla hospicjów
Głównym celem wiosennej akcji będzie pozyskanie funduszy na potrzeby pacjentów hospicjum. Potrzeby są spore. Jak informuje kierownik Stacji Opieki Caritas w Żurominie Elżbieta Szczepańska, pod opieką żuromińskiego domowego hospicjum jest 20 pacjentów. Niektórzy potrzebują wiele pomocy. Dodatkowe pieniądze pomogłyby pacjentom i ich rodzinom. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy zbiórki pieniędzy się odbędą. Organizatorem akcji „Pola nadziei” jest Caritas Diecezji Płockiej.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB