Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Żuromin. Co zrobić z 40 tysiącami?

2015-11-09 14:30:31 (ost. akt: 2015-11-10 09:55:25)
Radni zastanawiają się co zrobić z 40 tysiącami złotych

Radni zastanawiają się co zrobić z 40 tysiącami złotych

Podziel się:

Na Budżet Obywatelski w Żurominie radni przeznaczyli 100 tysięcy. Projekt, który wygrał ma kosztować 60 tysięcy. Radni już mają pomysł, co zrobić z pozostałymi pieniędzmi.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W pierwszej edycji żuromińskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej głosów zdobył wniosek dotyczący zakupu strojów galowych i instrumentów dla Żuromińskiej Orkiestry Dętej. Będzie to kosztować 60 tysięcy. W kasie zostanie jeszcze 40 tysięcy. Co z nimi zrobić? Na ten temat radni debatowali na ostatniej sesji.

Radny pyta

Temat rozpoczął radny Dominik Stopczyński.
- Chciałbym się dowiedzieć, czy do kwoty, która została, dokładamy jeszcze pieniądze z budżetu i realizujemy projekt, który zajął drugie miejsce? – pytał na sesji Dominik Stopczyński.
Stopczyński przypomniał, że w trakcie opracowywania Budżetu Obywatelskiego radni mówili o tym, że w przypadku ciekawego wniosku, na który zabraknie pieniędzy w ramach BO, mogą dołożyć pieniądze z kasy miejskiej. Przeznaczenie pozostałej kwoty na inny cel, zdaniem Stopczyńskiego mija się z celem.
Przypominamy, że drugie miejsce w głosowaniu w BO zajęła modernizacja płyty Stadionu Miejskiego za 85 tysięcy. Wniosek ten otrzymał o 41 głosów mniej od zwycięskiego.

Zdaniem burmistrz Żuromina Anety Goliat pozostałe pieniądze powinny być przekazane na inwestycję na stadionie. Podobnego zdania jest radny Dariusz Wieczorek.
- Jestem zwolennikiem tego, żeby znaleźć te brakujące 45 tysięcy – mówił Dariusz Wieczorek.
Zdaniem radnego Waldemara Bukowskiego, chodzi o to, żeby uszanować wolę tych osób, którzy oddali głos na projekt związany ze Stadionem. W przeciwnym razie będą się czuć oszukani.

Pomysł Staronia

Andrzej Staroń miał inny pomysł. Jego zdaniem na stadion powinno być przekazane 40 tysięcy i za to wykonany jakiś etap modernizacji płyty. Natomiast w przyszłym roku wnioskodawcy mogą złożyć do Budżetu Obywatelskiego kolejny projekt. Jego zdaniem powinno się postępować zgodnie z przyjętymi zasadami. Jeżeli nie wystarczy środków na realizacje innych inwestycji, to nie powinny być one realizowane.


Jak wydać i nie dokładać?


Życie jest pełne paradoksów. Radny, który jeszcze niedawno głosował za tym, że 100 000 zł to kwota całkowicie wystarczająca na BO, a 150 000 proponowane przez Burmistrz to zdecydowanie za dużo, dziś, jak w Budżecie ważą się losy bliskiego jemu projektu, jest skłonny podnieść kwotę BO do niemalże 150 000. Jak widać, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Zdaniem redakcji: Skoro radny Stopczyński potrafił znaleźć argumenty, żeby zrealizować bliski mu projekt, spróbujemy i my.
Naszym zdaniem, pozostałe 40 000 powinien otrzymać projekt, który zajął kolejne miejsce w głosowaniu, ale mieści się w tej kwocie.
Szukamy… No tak, jest projekt „Następny proszę? Nie! – żuromińska kampania antynarkotykowa”. Dziwnym trafem udało nam się znaleźć projekt wystosowany przez Kurier Żuromiński. Projekt za 30 000 idealnie wpisuje się w budżet. W obliczu kolejnej narkotykowej tragedii, to chyba dobry pomysł?

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (112) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #1875637 | 95.160.*.* 7 gru 2015 09:43

  Widać , że przedmówca "T" jest bardzo zawiedziony. Chyba nie otrzymał tego co chiał. Nawoływanie do rewolucji - coż za wielkie słowa. Proszę zaproponować coś normalnego a zarazem lepszego np. lidera zmian ,program i jego wykonawców i soja w tym szystkim rolę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. T. #1875283 | 77.255.*.* 6 gru 2015 19:15

   Przyszedł czas na rewolucję !Trzeba wyrzucić tych szkodników ,którzy są w Urzędzie Gminy i Miasta Żuromin ,oni nic nie zrobili i już nic nie zrobią .Trzeba działać ,już czas!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Wacek #1874549 | 217.153.*.* 5 gru 2015 20:57

   Trzeba zrobić wcześniejsze wybory do rady - i wtedy z większości w radzie"MARIONETKI" czy jak to mówią, jak ktoś inny za sznureczki pociąga " PAJACYKI"po wyborach na pewno będą w mniejszości. Społeczeństwo co, by nie mówić z czasem poznaje gdzie jest ziarno,a gdzie są plewy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Nieprzygotowani #1874333 | 80.48.*.* 5 gru 2015 16:11

   Nie przygotowani ludzie przejeli wladze i efekty po roku widac. Nic nie drgnelo. Nic sie nie dzieje w zadnej dziedzinie oprocz tworzenia sztucznych stanowisk dla koleżanek i kolegow. Obsadzanie stanowisk kuzynami. Przeciez to wszystko glosno ludzie mowia na miescie. Czas plynie szybko juz minal rok a poparcie spada na leb na szyje. Nie dziwi mnie to bo takie postepowanie i zarzadzanie zniecheciloby kazdego nawet tych ktorzy byli bardzo blisko. Mam nadzieje ze rada nie zatrtwierdzi budzetu i pojda do domu. Z tego co slychsc w kregach PSL to tak alo w ostatecznosci absolutorium maja nie dac.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. do T. #1870761 | 217.153.*.* 1 gru 2015 19:43

   Opozycja może krytykować ale na zasadzie: " nie bo nie " albo nie bo to ich pomysł. Głupi lud już myśli , wybory ostatnie pokazały : zielone nie bierze, czerwone średnio a rządzi PIS i tak dawno już miało być. Urząd w połowie do wymiany . Goliat tak jak Duda powinna móc wymienić choć połowę urzędników a tu jeszcze zostawili jej p.Marię i straż miejską - szok. Dlaczego Nosek nie zabrał swojego zastępcy z sobą ?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (11)

   Pokaż wszystkie komentarze (112)