Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Lubowidz. Rada do wojewody, wojewoda do wójta, wójt do… - urzędnicy listy piszą

2015-11-13 14:34:16 (ost. akt: 2015-11-16 15:25:10)
Wójt Krzysztof Ziółkowski musi przedstawić Wojewodzie dokument potwierdzający jego rezygnacje z funkcji wiceprezesa zarządu spółki Lumet

Wójt Krzysztof Ziółkowski musi przedstawić Wojewodzie dokument potwierdzający jego rezygnacje z funkcji wiceprezesa zarządu spółki Lumet

Podziel się:

Sprawa wójta Ziółkowskiego ciągnie się od kilku tygodni. Najpierw wojewoda wysłał pismo do rady, potem rada przepytała wójta, następnie odmówiła wojewodzie. Teraz wojewoda prosi o wyjaśnienia wójta. Całe to zamieszanie potrwa jeszcze pewnie kolejne kilka miesięcy…

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Mimo że sprawa dotycząca odwołania wójta Lubowidza Krzysztofa Ziółkowskiego ciągnie się dość długo, to nie wiadomo jeszcze, kiedy i jak się zakończy. Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy informacje od rzecznika Wojewody Mazowieckiego, że zgodnie z procedurą wyda zarządzenie zastępcze wygaszające mandat wójta. Teraz wygląda na to, że nie jest jeszcze wszystko przesądzone. Od rzecznika prasowego Wojewody Ivetty Biały dowiedzieliśmy się, że w tej sprawie trwa postępowanie wyjaśniające.

Wojewoda chce pismo


W piątek do Ziółkowskiego zostało wysłane pismo z prośbą o przekazanie dokumentu o rezygnacji z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu firmy Lumet Sp. z o.o. Przypominamy, że Wojewoda Mazowiecki wystąpił do rady Gminy Lubowidz o podjęcie uchwały odwołującej wójta ze stanowiska. Taka decyzję miała podjąć Rada, ponieważ Ziółkowski widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym jako wiceprezes lubowidzkiej spółki Lumet. Przepisy zakazują takiej praktyki. Nie można być wójtem i jednocześnie zajmować funkcji w zarządzie spółki. Radni z kolei wójta nie odwołali. Ziółkowski tłumaczył, że formalnie nie jest wiceprezesem spółki od 2010 roku. Złożył pisemną rezygnację na ręce prezesa spółki Lumet. Jak tłumaczył, zwykłe niedopatrzenie sprawiło, że nadal w Krajowym Rejestrze Sądowym wójt widnieje. Teraz Wojewoda chce zobaczyć rezygnację złożoną przez Ziółkowskiego. Czy dostarczenie tego dokumentu wystarczy Wojewodzie i sprawa nieprzyjemna dla wójta i mieszkańców gminy się na tym zakończy? Tego jeszcze nie wiadomo. My o sprawie będziemy informować.

Co może wojewoda

Oczywiście wojewoda może podjąć uchwałę o wygaśnięciu mandatu, ale wójtowi przysługuje od niej odwołanie. Gdyby jednak cały ten proceder skończył się nie pomyśli wójta Ziółkowskiego, wtedy należałoby przeprowadzić wybory uzupełniające. Wójt Ziółkowski z pewnością by w nich wystartował i zdobyłby według naszych szacunków 70-80% głosów. Wszystko to kosztowałoby nas podatników niezłą sumkę, więc dla naszego dobra, szanowny Wojewodo, może wystarczy zwykłe upomnienie?

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #1868681 | 83.31.*.* 28 lis 2015 23:55

  szkoda słów żeby komentować takich "ludzików"

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wnuczek #1863613 | 83.31.*.* 22 lis 2015 21:25

  Nie bójta się ludzie Wójta i szanuj ta Wójta bo jaki by nie było będzie miał tych za jak i przeciw bo to jest normalne. Bardzo dobrze ,że rada postawiła się wojewodzie i nie spełniła jego widzimisię , to nie jak za PRL-u ,że tam o wszystkim decydowano. Obecnie jest powrót do komunizmu chociaż go w Polsce nie było. Był ale socjalizm. On się skończył ale jak mówią powstał kaczyzm . W tej sytuacji przed radami gmin będzie egzamin bo jedni chcą zaorać gimnazja i są to pisowcy a inni o nie walczą aby pozostały. W waszym przypadku jaskrawy przykład. Co zrobicie z budynkami gimnazjum w Syberii i Zieluniu jak ci z góry nakażą wam zaoranie gimnazjum i powrotu do podstawówek. Moim skromnym zdaniem powołanie gimnazjum było nie trafne ale skoro już są po co je rujnować? Ile to widzimisię pisowców będzie kosztować. Kto za to zapłaci? Oni czy my wszyscy. I dlatego przed każda radą ten problem czy posłuchać wojewody , czy go olać bo kto tu na dole ma rządzić? Samorząd czy ci od samego czuba.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. JFC #1862512 | 83.31.*.* 20 lis 2015 23:12

  W całej tej sprawie widzę pewien pozytyw - bo, albo mamy bardzo mądrą Radę Gminy (i Wójta) a wojewoda nie ma racji i zbyt mądry nie jest (podał bym go do sądu za zniesławienie - obowiązkowo!) - albo mamy bardzo mądrego wojewodę i zmieni nam niemądrą radę i Wójta. Trzeba patrzyć pozytywnie na świat - "polska mądrość" górą! he he....

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mietek #1862430 | 217.153.*.* 20 lis 2015 21:15

  Wszystkich z tej " zielonej bandy " powinni zamknąć - łącznie z naszymi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pokręt #1861581 | 109.243.*.* 20 lis 2015 06:51

   "We wszystkich państwach OECD, z wyjątkiem Grecji, USA i Polski, istnieje powszechny dostęp do służby zdrowia", albo: "dzięki wcześniejszej diagnozie w większości państw zwiększyła się długość przeżycia przy zachorowaniu na raka. Wyjątkiem są Polska i Chile" - "DGP" cytuje raport. To w Gazecie Prawnej jest napisane, za PO było w statystykach bardzo dobrze, a tu masz, Burego zamknęli, co na to Rejmus?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (19)