Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Na ostrołęckiej estradzie

2015-11-16 15:21:16 (ost. akt: 2015-11-16 15:24:33)
Zespół Artystyczny ZNP Żuromin pod batutą Romana Pawlaka w akcji

Zespół Artystyczny ZNP Żuromin pod batutą Romana Pawlaka w akcji

Podziel się:

Zespół Artystyczny Związku Nauczycielstwa Polskiego z Żuromina zaprezentował się podczas ostrołęckiego przeglądu chórów. Podopieczni Romana Pawlaka wystąpili z okazji 110 – lecia ZNP.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

38-osobowa reprezentacja powiatu żuromińskiego zaprezentowała się podczas VI Mazowieckiego Przeglądu Chórów Nauczycielskich w Ostrołęce. Zespół Artystyczny ZNP Żuromin wystąpił obok pięciu innych chórów na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury 24 października.
- Po raz pierwszy przegląd chórów nauczycielskich odbył się w Ostrołęce w lutym 2005 roku dla uczczenia setnej rocznicy powstania naszej organizacji. Wówczas animatorkami zaistnienia przeglądu były Bożena Napiórkowska i Teresa Zbrzeźniak - mówił do zgromadzonych Robert Chorowicz, prezes oddziału powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrołęce. 
Oprócz naszego zespołu na estradzie zaprezentowały się chóry: ZNP Viva la Musica z Grodziska Mazowieckiego pod dyrekcją Stanisława Wiśniewskiego, Canto z Przysuchy pod dyrekcją Karola Sionka, ZNP z Ostrołęki pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy, Festa Allegra z Radomia Piotra Bąbolewskiego, Vivace z Sochaczewa Piotra Milczarka.
Podczas przeglądu przyznano tylko jedno wyróżnienie „za wykonanie utworu ludowego”. Zwycięzcę wytypowali dyrygenci pod przewodnictwem Joanny Niskiej, dyrygenta i nauczyciela PSM im. Z. Noskowskiego w Ostrołęce. Wyróżnienie otrzymał chór nauczycielski Canto z Przysuchy.
Innych nagród nie przyznawano. Jak mówią organizatorzy, trudno oceniać zespoły tak różnorodne.
- Wizyta u zaprzyjaźnionych działaczy ZNP z Ostrołęki to nasz obowiązek – mówi prezes powiatowego ZNP Marzena Więckowska – Zaprezentowaliśmy się na scenie, świetnie się bawiliśmy i zyskaliśmy nowe doświadczenia – dodaje prezes.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1865626 | 46.113.*.* 25 lis 2015 09:04

  Ciekawe? większość inteligencji wkurzyła się,że kilka owieczek psuje im opinię? A to ciekawe, jak one(te panie ze zdjęcia) tworzą historię ZNP.Mam wrażenie,że wyjazdy powodują absencję na lekcjach prowadzących, mogę domyślać się,że robią więcej złego jak dobrego podobnie jak wolne na rekolekcje i inne święta.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Motyl #1864884 | 46.113.*.* 24 lis 2015 15:35

   Gdzie są komentarze???? Czyżby któraś z "dam" poczuła się dotknięta? i redaktorzy usunęli wpisy??????

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zlekkazawiany do Zakręcony pozytywnie #1863247 | 77.255.*.* 22 lis 2015 09:08

   Twój komentarz to bełkot nienawiści - ogarnij się, najpierw pomyśl zanim coś napiszesz.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz