Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Gmina Kuczbork. Bądź bezpieczny na drodze

2015-11-17 14:29:47 (ost. akt: 2015-11-17 14:37:59)
 Uczniowie klas I-III Z Zespołu Szkół w Zielonej wraz z wychowawcami, policjantami z żuromińskiej drogówki i przedstawicielką Kuriera Żuromińskiego.

Uczniowie klas I-III Z Zespołu Szkół w Zielonej wraz z wychowawcami, policjantami z żuromińskiej drogówki i przedstawicielką Kuriera Żuromińskiego.

Podziel się:

Trwa kolejna akcja Kuriera Żuromińskiego „Miło Cię widzieć”. Jest to akcja, którą organizujemy we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i żuromińską "drogówką". W ramach akcji uczniowie szkół podstawowych z terenu naszego powiatu otrzymują tzw. pakiety bezpieczeństwa. Na taki pakiet składa się kamizelka odblaskowa, opaska odblaskowa na rękę i smycze na klucze. Tym razem odwiedziliśmy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Kuczbork.

Angelika Szczechowicz
a.szczechowicz@kurierzurominski.pl

Akcja „Miło Cię widzieć” trwa od marca 2015 roku. W ramach akcji odwiedziliśmy uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu i z Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie. 28 października pojechaliśmy do szkół podstawowych w gminie Kuczbork, aby wręczyć uczniom tzw. pakiety bezpieczeństwa. Na taki pakiet składa się kamizelka odblaskowa, opaska odblaskowa na rękę i smycze na klucze. Wierzymy, że dzięki takiej akcji wzrośnie świadomość dzieci na temat bezpieczeństwa na drodze, a noszenie kamizelki odblaskowej lub innych elementów odblaskowych może uchronić je przed wypadkiem.

W kamizelce bezpieczniej

Kamizelka odblaskowa, opaska odblaskowa na rękę czy inne elementy odblaskowe, które odbijają światło mogą uratować życie. Potwierdzają to statystyki policyjne. Przed wprowadzeniem przepisu o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze, dochodziło do większej liczby wypadków.
Według przepisów, które obowiązują od sierpnia 2014 roku, piesi i rowerzyści zobowiązani są do noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Za brak „odblasków” możemy zapłacić mandat i narażamy swoje zdrowie, a nawet życie na niebezpieczeństwo. Po zmroku nasza widoczność jest bardzo słaba, o czym opowiadali podczas spotkania w szkołach policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w Żurominie.

Pomoc Policji

W naszą akcję zaangażowana jest żuromińska policja. Policjanci z żuromińskiej "drogówki" razem z nami odwiedzili szkoły podstawowe w Zielonej, Gościszce, Sarnowie, Chojnowie i Kuczborku. Policjanci opowiadają dzieciom o bezpieczeństwie na drodze, przypominają po której stronie pobocza należy się poruszać, w jakich miejscach można przechodzić przez jezdnię, jakie warunki musi spełniać rower, aby bezpiecznie poruszać się nim po drodze. Policjanci podkreślali, jak ważne jest noszenie kamizelek i innych elementów odblaskowych. Po przeprowadzonej lekcji razem z policjantami rozdaliśmy wszystkim dzieciom „bezpieczne pakiety”. Takie pakiety mogliśmy wręczyć dzięki hojności sponsorów.

Odblaski dzięki sponsorom

Nasza akcja „Miło Cię widzieć” nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów. Wręczenie dzieciom kamizelek odblaskowych i innych gadżetów było możliwe dzięki hojności hodowców drobiu i trzody chlewnej oraz właścicieli gospodarstw rolnych w gminie Kuczbork.
Sponsorom serdecznie dziękujemy za pomoc.
W dzisiejszym numerze Kuriera przedstawiamy zdjęcia z akcji w Szkole Podstawowej w Zielonej. W kolejnych numerach przedstawimy relację z akcji w szkołach w Gościszce, Sarnowie, Chojnowie i Kuczborku.


Sponsorzy akcji Kuriera Żuromińskiego i Komendy Powiatowej Policji w Żurominie „Miło Cię widzieć”:

Sponsor główny: Śliwińscy Spółka Jawna

Pozostali sponsorzy akcji:
Mateusz Skarzyński
Gospodarstwo Rolne Katarzyna Kurkiewicz
Krzysztof Gesek
Ireneusz Wąsiewski
Andrzej Grzywiński
Mariusz Wąsiewski
Marek Piłat
Michał Gesek
Henryk Wąsiewski
Hanna Zielińska
Wojciech Sękowski

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mgr do...Patrz uważnie #1862081 | 78.88.*.* 20 lis 2015 15:30

  Ograniczę się do zdania , że łapać to można pchły , a policja zatrzymuje do kontroli drogowej.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1860451 | 109.243.*.* 18 lis 2015 18:35

  Ja bym dorzucił chipowanie ludzi i będzie porządek. Widać wyraźne symptomy niewolnictwa w |Europie, Ameryce i w innych regionach świata.Media zniekształcaja obraz świata, ludzie zadowoleni są,że pracują za 20%, do tej radości przyczynia się bezrobocie i głód. Trudno obecnie zorganizować protest ludzi pracy. Każdy się boi, każdy jest niewolnikiem a nawet z nizszym statusem jak niewolnik. Pozwalają na to kolejne rządy bo kolejne rządy dążą do zniewolenia narodów. I nie ma się czemu dziwić,że ISS ma zwolenników w Europie. Ale ISS to robota najbogatszych świata by wszystkich pracujących mieć w garści.sprawdzać ludzi i bogacić się do niemożliwych rozmiarów a po co?? zadaję sobie to pytanie. Co Solarz myśli? Co myślał Kulczyk? Upadek cywilizacji może uratować część ludzkości. Wrócimy do wspólnoty pierwotnej, będziemy mieć nowych szamanów i t d.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do patrz uważnie #1860216 | 83.28.*.* 18 lis 2015 12:14

  Uważaj co piszesz bo już od dzisiaj Błaszczak jest ministrem MSW a on nie pozwoli aby być bezkarnie krytykowany a ty toczynisz. Przemyśl abyś nie ooglądał śświata z za krat

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Patrz uważnie #1859951 | 46.113.*.* 18 lis 2015 01:57

  W imie dobra waszego mozna was prawnie zniewolić. To dla waszego bezpieczeństwa podniesiono mandaty za nie zapięcie pasów ze stówki na pięć stówek. Pijani byli, sa i będą podobnie jak są ludzie,którzy odbierają sobie życie ze względów ekonomicznych(4tys.rocznie w Polsce) a jest to skrzętnie ukrywane tzn. nie podawane do wiadomości. Myślę,że chetnie pogodzicie się z obligatoryjnymi mandatami raz na kwartał abyscie czegoś nie przeoczyli na przyszłość i za to, co przeskrobaliście a nie zostaliście złapani. No to jak jeżdżą po pijaku a policja ma takowe możliwości to dlaczego tacy jeżdżą? Tu sie kłania postawa ludzi,że dali im jechać. ja, wolny człowiek nie chcę byc podejrzanym w swoim państwie.Czy wiecie,że telefoniczne rozmowy są rozpracowywane czyli podsłuchiwane? Wiecie,że firma sony przyznała,że jej odbiorniki telewizyjne przekazują rozmowy ludzi w domu? I jeszcze jedno, każdy z tych pijanych jest synem, ojcem, mężem i pewnie katolikiem. W takim razie co robił ksiądz,matka,ojciec? itd itp.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. do 169. 127 #1859858 | 83.24.*.* 17 lis 2015 21:46

  Patrz uważnie na znaki i nie chlaj pod sklepem jak się wleczesz zdejmowany ursusem na pole a pretensję to do siebie .a nie do gara tego że ma prostych dzieci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)