Czwartek, 8 grudnia 2016. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Piłka nożna. Niemoc Wkry

2015-11-19 12:43:15 (ost. akt: 2015-11-20 09:11:17)

Wkra Bieżuń wraca z dalekiego wyjazdu do Ostrowii Mazowieckiej na tarczy. Bieżunianie nie zdobyli punktu, będąc w gościach. Po bramkach Rafała Komosy i Dominika Dzwonkowskiego przegrali 2:0. Wynik mógłby być zupełnie inny, ale Bartłomiej Żelazny nie wykorzystał rzutu karnego.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dobra gra to za mało, żeby zdobywać punkty, chciałoby się powiedzieć po meczu Wkry Bieżuń z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Pomimo zostawienia po sobie dobrego wrażenia na obserwatorach sobotniego spotkania bieżunianie wracają na tarczy. Podopieczni Roberta Piotrowskiego zanotowali szóstą wyjazdową porażkę z siedmiu dotychczasowych gier.

Zmarnowana jedenastka
Bieżunianie w tym meczu nie trafili do siatki, ale mieli ku temu wyborne okazje. Najlepszej w samej końcówce pierwszej odsłony pojedynku nie wykorzystał Bartłomiej Żelazny. Jak do tego doszło? Napastnik bieżuńskiego zespołu Paweł Baca wpadł w pole karne Ostrovii i próbował oddać strzał, ale został nieprzepisowo zatrzymany przez obrońcę. Sędzia główny tego pojedynku nie miał wątpliwości, co do decyzji o rzucie karnym. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Żelazny. Doświadczony stoper uderzył silnie, ale jego intencje wyczuł bramkarz gospodarzy Andrzej Łyziński i zdołał odbić futbolówkę. Gol ten mógł dać Wkrze wyrównanie, bowiem kilkanaście minut wcześniej Michał Michalak został zmuszony do kapitulacji. Dominik Dzwonkowski w 28 minucie spotkania popisał się celnym uderzeniem na bramkę. Piłka szła w środek bramki, ale bramkarz bieżuńskiej drużyny nie zdołał utrzymać piłki w rękach. Znakomitą okazję dla zespołu Piotrowskiego miał także Michał Dzięgielewski. Napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale ponownie Łyziński wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Po czterdziestu pięciu minutach gry na stadionie przy Warchalskiego prowadzili gospodarze.

Komosa zadaje cios
Po zmianie stron zespół z Bieżunia miał walczyć o korzystny rezultat, ale podopieczni Pawła Kowalczyka bardzo szybko podcięli im skrzydła. Już sześć minut po zmianie stron Michał Michalak został pokonany po raz drugi w tym spotkaniu. Tym razem to dwudziestoczteroletni napastnik Rafał Komosa znalazł sposób na pokonanie bramkarza gości. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Do zakończenia spotkania było jeszcze dużo czasu. Dlatego bieżunianie nie spuścili głów i walczyli o kontaktową bramkę. Niestety na stworzenie stuprocentowej okazji strzeleckiej nie pozwolili miejscowi. „Kaesiacy” dobrze realizowali zadania defensywne nakreślone przez szkoleniowca. Bramka Andrzeja Łyzińskiego chroniona była wyśmienicie. Więcej bramek w tym meczu już nie padło.

Ostrovia Ostrów Maz. – Wkra Bieżuń 2:0 (1:0)
Bramki: Dzwonkowski 30 min., Komosa 51 min.
Żółte kartki: Małkiński, Skorupka, Lipski (Ostrovia), Michalak (Wkra)
Sędziował: Artur Mital (Mława)

Ostrovia: Łyziński – Dzwonkowski (Kołakowski), Komosa (Zapatka), Korzeb, Małkiński, Skorupka, Strzeżysz, Wątróbski (Lipski), Wilczewski, Zacheja
Wkra: Michalak - Żelazny, Betlejewski, Galstyan, Narewski, Kolk (Budzich), Osiecki, Kruk (Kosiorek), Petrykowski, Baca, Dzięgielewski