Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. X Koncert Pamięci Naszych Przyjaciół

2015-11-19 12:48:11 (ost. akt: 2015-11-20 09:11:38)

Podziel się:

W najbliższą sobotę,  21 listopada, już po raz dziesiąty żuromińskie środowisko muzyczne odda hołd nieżyjącym muzykom lokalnej sceny. Podobnie jak przez dziewięć poprzednich edycji, Koncert Pamięci Naszych Przyjaciół odbędzie się w Żuromińskim Centrum Kultury.

Michał Nowakowski
redakcja@kurierzurominski.pl

O tym, że jest to koncert specyficzny, przypominać nikomu nie trzeba. Odbywa się on od dekady, więc śmiało można stwierdzić, że jest imprezą na stałe wpisaną w koncertowy kalendarz nie tylko ŻCK. Inicjatywa tego wydarzenia od początku spotyka się z aprobatą zarówno żuromińskich muzyków jak i rodzin tych, dla których Koncert Pamięci Naszych Przyjaciół jest organizowany. Fakt, że co roku sala Kina TON wypełnia się publicznością niemal po brzegi, świadczy o tym, że KPNP jest imprezą nie tyle co popularną, a ważną dla lokalnych miłośników muzyki na żywo.
Na tegorocznym KPNP zagrają trzy zespoły. Pierwszym z nich będzie znana wszystkim doskonale formacja Sunflowers. Od kliku lat w zespole dochodziło do personalnych roszad. Po jakimś czasie skład się ustabilizował. Owocem tego są zupełnie nowe aranżacje oraz brzmienie, o czym fani reggae przekonać się będą mogli już w najbliższą sobotę.
Kolejnym zespołem, który wystąpi w ŻCK w najbliższą sobotę będzie płockie, punk rockowe trio Reszta Pokolenia. Panowie mają na koncie sporo koncertów w całym kraju, kilka udanych występów na różnego rodzaju festiwalach muzycznych oraz wydawnictwo płytowe zatytułowane "Prawda". Reszta Pokolenia jest formacją, której muzyka bez wątpienia przypadnie do gustu lokalnym miłośnikom klimatów punk rockowych.

Gwiazdą tegorocznego Koncertu Pamięci Naszych Przyjaciół będzie natomiast zespół Mr. Pollack. Jak piszą o sobie: Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie oraz Bartłomiej Filip (bass), którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary". Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy". Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem - aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA). Od 24.08.2014 do 11.09.2014 zespół Mr.Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach "Mr.Pollack 2014 China Tour" promującą najnowszą płytę "Black Hawk".

Z okazji dziesiątego jubileuszowego KPNP organizatorzy postanowili, że bilety na imprezę kosztować będą symboliczne 10 zł. Dodatkowo odbędzie się losowanie pamiątkowych koszulek.
Początek koncertu planowany jest na godzinę 18:00.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zlekkazawiany #1861865 | 77.255.*.* 20 lis 2015 11:46

    Naprawdę warto przyjść !

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz