Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Młodzież dla młodzieży

2015-11-20 14:19:56 (ost. akt: 2015-11-20 14:21:42)
Liderzy YouthBanku wraz z młodzieżą realizującą projekty i opiekunami

Liderzy YouthBanku wraz z młodzieżą realizującą projekty i opiekunami

Autor zdjęcia: fot. zkc

Podziel się:

Dobiegła końca I edycja YothBanku. W projekcie tym uczestniczyło 10 młodych ludzi z ze szkół powiatu żuromińskiego. Ich zadaniem było zaangażować młodzież do społecznych akcji. Czy się udało? Oceńcie sami.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl


Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw wraz z Fundacją dla Polski , Żuromińskim Centrum Kultury po siedmiu miesiącach działania zakończyło pierwszą edycję projektu YouthBank.

Przypomnijmy, projekt miał celu aktywizowanie lokalnej społeczności Żuromina, Bieżunia, Zielonej i okolic. Zadania te miała wykonać 10 liderów: Patrycja, Marta, Karolina, Oliwia, Donata, Mikołaj, Adam i dwóch Krystianów – ich koordynatorem i 10. liderem był Piotr Wlizło z Żuromińskiego Centrum Kultury.
Dziewięcioro młodych ludzi ze szkół w powiecie żuromińskich zostało liderami YouthBanku. Zadaniem młodych ludzi było najpierw pozyskanie pieniędzy od sponsorów, a potem zaktywizowanie młodych ludzi z naszych okolic i zorganizowanie dla nich konkursu grantowego.
Młodzież z okolic Żuromina, Zielonej i Bieżunia przygotowała 6 niewielkich projektów, na które otrzymała 10169 zł.
Oto one:

1. „AKTYWNIE I POŻYTECZNIE” grupy „BRUDNICZAKI” z Brudnic. W projekcie posprzątano Brudnice i i przeprowadzono turniej piłki plażowej.
2. „NURTEM WKRY…CZYLI OGNISKO PRZY RZECE” grupy „ŚDM” z Żuromina. W projekcie zrealizowano spływ kajakowy i ognisko integracyjne dla uczestników,
3. „TURNIEJ COUNTER-STRIKE” grupy „CS MANIACY” z Żuromina. Zorganizowano turniej w grę Counter –Strike i spotkanie jego fanów,
4. „TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W KOBYLEJ ŁĄCE” grupy „MŁODE ORŁY” z Kobylej Łąki. Zorganizowano i przeprowadzono turnieju piłkarskiego dla drużyn amatorskich w Kobylej Łące,
5. „ODNOWA PARKU” grupy „POŚWIĘTNA TEAM” z Bieżunia . W projekcie uporządkowano i zagospodarowano miejsca spotkań dla młodzieży,
7. „PAPILARNIE” grupy „PAPILOTY” z Żuromina. Realizatorzy zebrali amatorską twórczość poetycką i fotograficzną swoich rówieśników i wydali ją w tomiku.

Akcję YothBanku wspomogli: Gold Men sklep jubilerski, Złota Kurka, Melisa Center, GeoArt s.c., pracownia projektowa Construktor, Grupa D5 oraz Urząd Gminy i Miasta w Żurominie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB