Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żuromińskie technikum mistrzem, bieżuńskie LO na drugiej pozycji

2015-11-27 08:54:21 (ost. akt: 2015-11-27 08:56:39)

Podziel się:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie mistrzem powiatu żuromińskiego w piłce nożnej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Podopieczni Cezarego Sznytra wygrali dwa spotkania, a jedno zakończyło się remisem. Wicemistrzem Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu. Oba zespoły zagrają w turnieju rejonowym.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbył się turniej o mistrzostwo powiatu w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Cztery zespoły rywalizowały o dwa miejsce, które uprawniają do udziału w imprezie o randze rejonowej. Po raz pierwszy, po zmianie przepisów, w turnieju nie mogli wziąć udziału zawodnicy grający na co dzień w klubach piłkarskich zgłoszeni do gry w rozgrywkach pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej.
W tegorocznych zmaganiach najlepszym zespołem okazał się ZSP Żuromin. Podopieczni Cezarego Sznytra już w pierwszym meczu zdecydowanie pokonali gospodarzy LO Żuromin aż 4:0. W drugim natomiast zanotowali remis z LO Bieżuń. Ostatni mecz turnieju tego zespołu to zdecydowane zwycięstwo nad ZSP Zielona i przypieczętowanie triumfu. O drugie miejsce natomiast walka rozstrzygnęła się w bezpośrednim starciu pomiędzy LO Żuromin i LO Bieżuń. Pierwszym do zajęcia drugiego miejsca wystarczał remis, drudzy musieli wygrać. I wygrali, choć o zwycięstwo bić musieli się do ostatnich sekund.
Za miejsca pierwsze trzy miejsca uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary. Puchary zostały zakupione z dotacji otrzymanej od powiatu żuromińskiego na powierzenie realizacji zadania pod nazwą: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, tytuł zadania: Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży.

Wyniki:
ZSP Zielona – LO Bieżuń 1:1
LO Żuromin – ZSP Żuromin 0:4
LO Bieżuń – ZSP Żuromin 1:1
ZSP Zielona – LO Żuromin 1:6
ZSP Żuromin – ZSP Zielona 4:1
LO Żuromin – LO Bieżuń 1:2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB