Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Bieżuń. 6 osób przed Sądem. Trwa prokuratorskie śledztwo

2015-11-30 08:04:48 (ost. akt: 2015-11-30 08:07:56)

Podziel się:

6 uczniów z bieżuńskiego Gimnazjum stanie przed sądem. – Wnioski o demoralizację zostały przesłane do rozpoznania do Sądu Rodzinnego i Nieletnich – tłumaczy rzecznik prokuratury Iwona Śmigielska - Kowalska.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Prokuratura Rejonowa w Mławie w dalszym ciągu prowadzi postępowanie w sprawie śmierci Dominika. Uczeń bieżuńskiego Gimnazjum popełnił samobójstwo w maju tego roku. Matka chłopca twierdzi, że chłopca prześladowano. Sprawa trafiła do prokuratury. Jak informuje zastępca prokuratora rejonowego w Mławie Krzysztof Molenda, postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś. Przedmiotem zainteresowania prokuratury są osoby dorosłe z otoczenia Dominika.
- Śledztwo jest prowadzone w kierunku paragrafu 151 Kodeksu Karnego, który mówi, że kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności  – informuje prokurator Krzysztof Molenda – Nie jest to śledztwo prowadzone przeciwko komuś, nie postawiono nikomu zarzutów, a na razie nic nie wskazuje, że zarzuty będą postawione.
W związku z niewłaściwym stosunkiem niektórych kolegów do Dominika przed sądem dla nieletnich stanie 6 gimnazjalistów.
Wnioski o demoralizację zostały przesłane do rozpoznania do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Mławie – informuje rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska – Kowalska - Sąd Rodzinny i Nieletnich nie wymierza kar, lecz stosuje środki wychowawcze przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.
W mławskim sądzie odbyło się pierwsze posiedzenie w tej sprawie. Jak informuje rzecznik sądu Iwona Wiśniewska – Bartoszewska 20 listopada zostało przesłuchanych 6 nieletnich oraz 10 świadków. Na 19 lutego zostało zaplanowane kolejne posiedzenie sądu w tej sprawie. Sąd ma ustalić czy wobec tych nieletnich konieczne jest zastosowanie środków wychowawczych. Nie wiadomo czy lutowe posiedzenie będzie ostatnim w tej sprawie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cd #1983236 | 185.113.*.* 28 kwi 2016 00:43

  a kto ukarze szanowną dyrekcje i ciało pedagogiczne kto ukarze rodziców tych uczni którzy dokuczali Dominikowi KTO NIE ZAPOMINAJCIE ONI WSZYSCY SĄ WINNI TEGO CO SIĘ STAŁO NIE POZWÓLCIE ABY WINNI NIE PONIEŚLI KARY może gdyby ci ludzie ponieśli jakąś kare TO MOŻE MNIEJ WYDARZYŁO BY SIĘ TAKICH SYTUACJI W PRZYSZŁOŚCI

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 1200 zł #1877198 | 37.47.*.* 9 gru 2015 07:49

  Czy to prawda, że członkowie komisji kontrolującej tzw. nieprawidłowości w Bieżuńskim gimnazjum otrzymali wynagrodzenie za swoją "ciężką" pracę w wysokości 1200 zł?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. speedy #1875045 | 153.19.*.* 6 gru 2015 14:34

  Raczej nauczyciele powinni ponieść konsekwencje- szykanowanie chłopaka miało miejsce w szkole. Nauczyciele na pewno wiedzieli co się tam działo i że chłopak był prześladowany. Powinni interweniować,tj w mojej szkole kiedyś. Gdy ktoś miał siniaka, jakby po bójce to wychowawca i dyrektorka robiła przesłuchania wszystkich świadków i podejrzanych i zawsze któryś dzieciak ( przeważnie dziewczyna) się wygadywał.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. vap #1872631 | 37.152.*.* 3 gru 2015 17:03

  dobrze siubrom, niech poniosa odpowiedzialnasc, zycie to nie zabawa, czlowieka nie mozna ponizac szykanowac i miec za nic.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. *** #1871035 | 87.116.*.* 2 gru 2015 00:56

  Zdaje się że to miało miejsce w gimnazjum, których to co niektórzy tak bronią.... Nie pierwszy to przypadek w Polsce w ostatnich latach w tego typu szkole. Podobny miał miejsce w Gdańsku i gdzieś w lubelskim... nie prawda?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (14)