Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Klub HDK podsumował rok

2015-12-03 08:11:56 (ost. akt: 2015-12-03 08:15:23)
Klub HDK podsumował rok działalności

Klub HDK podsumował rok działalności

Podziel się:

Członkowie żuromińskiego klubu Honorowych Dawców Krwi spotkali się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie na rocznym podsumowaniu swojej działalności. W spotkaniu uczestniczyła burmistrz Aneta Goliat i wicestarosta Ireneusz Rejmus.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Klub Honorowych Dawców Krwi w Żurominie liczy 60 członków. Działalność klubu opiera się na pracy społecznej. Jak dowiadujemy się z rocznego sprawozdania, klub stara się zachęcać młodzież do oddawania krwi. Odbywa się to poprzez organizowanie konkursów i spotkań. Jednym z konkursów jest „Młoda krew ratuje życie”. Wzięła w nim udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz konkursu został zorganizowany również piknik rodzinny połączony z oddawaniem krwi i zawodami strzeleckimi. Zarząd klubu dziękował również fundatorom nagród w konkursach: wójtowi Lubowidza Krzysztofowi Ziółkowskiemu, wójtowi Lutocina Ryszardowi Gałce, burmistrz Żuromina Anecie Goliat, staroście Jerzemu Rzymowskiemu oraz Rafałowi Przywitowskiemu z Żuromińskiego Centrum Handlowego.
Honorowi Dawcy Krwi rozmawiali również na temat problemów z poborami krwi. Punktu pobrań w Żurominie nie ma od wielu lat, a ich zdaniem takie miejsce w żuromińskim szpitalu rozwiązałoby wiele problemów. Przede wszystkim ułatwiłoby wszystkim oddawanie krwi, której często w szpitalach brakuje. Obecnie krew w Żurominie można oddać kilka razy w roku w przeznaczonym do tego ambulansie. Jak mówią krwiodawcy, to wiąże się z długim czekaniem i wiele osób może zniechęcić. Wicestarosta Ireneusz Rejmus zadeklarował, że sprawdzi możliwości uruchomienia takiego punktu w żuromińskim szpitalu.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mędrzec #2421192 | 94.254.*.* 19 sty 2018 09:13

  vicestarosta powinien juz dostać nagrodę podobną do ministrów tj. 50 000zł na koniec roku i na początek roku 30 000zł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Piotr #2421012 | 37.47.*.* 18 sty 2018 21:51

   Bardzo dobry pomysł.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz