Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Przyczyną śmierci były środki odurzające

2015-12-04 15:04:53 (ost. akt: 2015-12-04 15:08:27)

Podziel się:

Dawid P. na pewno, a Ewelina S. najprawdopodobniej zmarli w wyniku zażycia środków odurzających. Nie wiadomo jeszcze, jakiego typu to narkotyki – o tym mają poinformować szczegółowe badania toksykologiczne.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Znane są przyczyny dwóch zgonów, które miały miejsce w ciągu ostatniego miesiąca w Żurominie. W połowie listopada zmarł 28 – letni Dawid P. z Żuromina. Zwłoki mężczyzny zostały znalezione w pożyczonym samochodzie jego kolegi. Samochód znajdował się na parkingu w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny. Sprawą śmierci zajęła się policja. Prokurator polecił wykonanie sekcji zwłok. Jak dowiedzieliśmy się od zastępcy prokuratora rejonowego w Mławie Krzysztofa Molendy, wyniki sekcji zwłok już są.
- Przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowo – oddechowa, która wywołała zatrzymanie krążenia występujące u osób spożywających środki odurzające – informuje prokurator Krzysztof Molenda.
W drugim przypadku sprawa nie jest jeszcze oczywista. 30 – letnia Ewelina S. Zmarła w październiku w żuromiński hotelu. Znaleziono przy niej strzykawkę. W tym przypadku w wynikach sekcji zwłok widnieje informacja, że zatrzymanie krążenia nastąpiło „najprawdopodobniej w związku z przyjmowaniem środków odurzających”. Nie ma więc pewności, jaka była przyczyna śmierci. W jednym i drugim przypadku sprawa nie jest jeszcze zakończona. Prokuratura czeka na wyniki badań toksykologicznych. Mają one dać jednoznaczną odpowiedź, co do śmierci dwójki młodych ludzi. W przypadku kobiety dadzą odpowiedź, co było bezpośrednią przyczyną zgonu, a przypadku mężczyzny, jakie konkretnie substancje zażywał.
To jednak nie będzie koniec pracy policji i prokuratorów. Jak informuje Molenda, po uzyskaniu informacji, jakie substancje były przyjmowane, policja będzie ustalać, skąd te substancje trafiły do młodych ludzi.
Jak informuje prokurator problem posiadania i zażywanie niedozwolonych substancji jest powszechny. Mławska prokuratura prowadzi wiele postępowań w takich sprawach.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB