Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Kuczbork. Przeżyli razem 50 lat

2015-12-07 15:08:35 (ost. akt: 2015-12-07 16:05:15)

Podziel się:

Osiem par z gminy Kuczbork w ubiegłym tygodniu świętowało wyjątkowy jubileusz. Z okazji „złotych godów” wójt Gminy Jacek Grzybicki wręczył medale przyznane przez Prezydenta Polski.

Ewa Jabłońska
e.jabalonska@kurierzurominski.pl


W Urzędzie Gminy w Kuczborku w piątek 27 listopada pary małżeńskie z gminy Kuczbork świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z okazji takiego jubileuszu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznaje medale. W tym roku przez Prezydenta uhonorowanych zostało osiem par. Jubilatom życzenia i gratulacje złożyli wójt Jacek Grzybicki, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Kowalska oraz przewodniczący Rady Gminy Kuczbork Eugeniusz Majewski. Wójt życzył zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki od najbliższych.
- 50 lat temu stawaliście na ślubnym kobiercu, żeby związać się węzłem małżeńskim. Przyrzekaliście sobie wzajemną dozgonną miłość , wiarę w siebie, szacunek oraz przyjaźń i że będziecie ze sobą na dobre i złe. Jak widać, przyrzeczenia dotrzymaliście - mówił wójt Jacek Grzybicki - 50 lat to wiele, ale jak szybko minęło we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszłe losy. Wszystkie te przeżycia, radości i smutki, troski i obowiązki związały was jeszcze bardziej . Podsumowując ten 50 - letni wysiłek, możecie stwierdzić, że nie poszedł on na marne.
Po złożeniu życzeń wójt Grzybicki wręczył parom medale oraz listy gratulacyjne. Potem przyszedł czas na rozmowy. Był tort i śpiewano „100 lat”. Dla jubilatów zaśpiewał Klub Seniora z Kuczborka oraz młodzież działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kuczborku.
Jubileusz „złotych godów” obchodzili:

Helena i Jan Chechłowscy
Barbara i Kazimierz Jarzynkowie
Wanda i Kazimierz Jaskółowscy
Marianna i Wiesław Mendelowie
Janina i Eugeniusz Mnitowscy
Irena i Stanisław Ostrowscy
Bogumiła i Telesfor Pomnianowscy
Zofia i Tadeusz Spychałowie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB