Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żuromin. Pożar na balkonie

2015-12-11 12:58:08 (ost. akt: 2015-12-14 14:54:27)
Strażacy bardzo szybko ugasili pożar

Strażacy bardzo szybko ugasili pożar

Podziel się:

Wyglądało to groźnie. W niedzielę około godziny 13:00 zawyły syreny wozów strażackich. Chwilę później dwie jednostki gaśnicze wjechały między bloki przy ulicy Wyzwolenia i Szkolnej. Tuż za nimi pojawił się, również na sygnale, wóz z wysięgnikiem.

Wszystkie jednostki zatrzymały się tuż przy naszej redakcji. Strażacy rozwinęli linie wodne i skierowali strumień w stronę jednego z mieszkań przy ulicy Szkolnej 11. Pożar został ugaszony natychmiast. Okazało się, że zajęły się jakieś łatwopalne przedmioty na balkonie. Między innymi mata – balkonowa ozdoba. Pożar powstał od niedopałka papierosa. Nie wiadomo, czy ktoś go rzucił z sąsiedniego balkonu, czy pozostawili go właściciele mieszkania.
Akcja służb trwała jeszcze kilka minut. Strażacy za pomocą wysięgnika przedostali się na balkon i dogasili pożar.
Po raz kolejny okazuje się, że zwykła nieostrożność, mogła doprowadzić do tragedii.
Na uwagę zasługuje też reakcja straży pożarnej. W obliczu zagrożenia ludzkiego życia, natychmiast na miejscu pojawiły się trzy zastępy. Strażacy działali niezwykle szybko i sprawnie.

Gdzieś w tłumie usłyszałem komentarz: A po co aż tylu strażaków przyjechało?
Odpowiedź jest prosta. W przypadku zagrożenia ludzkiego życia, a takie jest zawsze, kiedy pożar zlokalizowany jest w budynkach mieszkalnych, lepiej, żeby pojawił się jeden pojazd więcej, niż jeden za mało.
Ponadto straż pożarną obejmują określone procedury. Określają one dokładnie liczbę pojazdów, które mają udać się na gaszenie pożaru w budynkach mieszkalnych.
red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mandaty #1879314 | 164.127.*.* 11 gru 2015 17:38

    Nowe mandaty należy wprowadzić dla ludzi palących na balkonie. Widzę nie jednego jak pali w miejscu publicznym, na balkonach piją i nawet grilują. Trzeba to skończyć, policja i straż w imie Boże niech karze to towarzystwo po kilka stówek, recydywistom więcej, do odebrania mieszkania włącznie. Posunę sie dalej,całą klatkę a nawet cały blok karać,musi być odpowiedzialność zbiorowa, nauczą się wtedy gdzie dzwonić. Należy bezwzględnie karać.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)