Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Taekwon-do. Siedem medali żuromińskich sportowców

2015-12-11 13:04:26 (ost. akt: 2015-12-14 10:14:28)
Ekipa z Żuromina podczas Mistrzostw

Ekipa z Żuromina podczas Mistrzostw

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Podopieczni Witolda i Katarzyny Gromowskich zdobyli sześć medali podczas Mistrzostw Polskiej Federacji Taekwon-do w Miliczu. To wielki sukces zawodników tej dyscypliny sportu z Żuromina oraz ich trenerów.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Takewon-do to dyscyplina sportowa, która rozwija się na Ziemi Żuromińskiej. W zajęciach sportowych biorą udział dzieci, młodzież i dorośli. Nauka i ciężka praca nie idą w las. Podopieczni Witolda i Katarzyny Gromowskich odnieśli kolejny sukces. Po sześciu medalach na Mistrzostwach Mazowsza przyszła kolej na sukcesy podczas Mistrzostw Polskiej Federacji Taekwon-do w Miliczu. Reprezentacja w składzie Mateusz Olszewski, Szymon Rama, Kornelia Turowska, Konrad Czapliński oraz siostry Karolina i Dorota Piekarskie przywiozła aż siedem medali. Sukcesy odniesione przez naszych zawodników to doskonała reklama Żuromina w regionie i całym kraju.

Siedem medali
W Miliczu, niedaleko Wrocławia nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Najlepiej ze wszystkich naszych zawodników wypadł Szymon Rama. Okazał się on niepokonany w swoje kategorii. Młody zawodnik zdobył trzy złote medale – walki Bong Matsogi kadet +155 centymetrów 2CUP, w układach formalnych 2CUP oraz w technikach specjalnych Nopi Chagi. Dwa medale zdobył Mateusz Olszewski. Srebro za techniki specjalne Nopi Chagi, a brąz za walki bong Matsogi kadet +155 cm 1CUP. Ciężka praca na treningach opłaciła się naszemu najmłodszemu zawodnikowi 5– letniemu Konradowi Czaplińskiemu. Młody adept wywalczył srebrny medal w walkach Bong Matsogi młodzik młodszy -115 cm. Medal zdobyła także debiutująca juniorka Karolina Piekarska. Wypadła bardzo dobrze, wykonując układy formalne i zdobyła srebrny medal. Nie udało się wywalczyć medalu Korneli Turowskiej, która zajęła 4. miejsce w układach formalnych i Dorocie Piekarskiej, która startowała po raz pierwszy w swojej karierze w zawodach takewon- do.

Witold Gromowski z certyfikatem Siódmego Dana
Tego dnia jednak nie tylko zawodnicy sekcji taekwon-do mieli powody do zadowolenia ze swoich sukcesów. To był również bardzo miły dzień dla ich trenera. Pomysłodawca, opiekun, trener żuromińskiej sekcji Witold Gromowski otrzymał certyfikatu Siódmego Dana (Siódmego Stopnia Mistrzowskiego). Certyfikat jest podkreśleniem znakomitych umiejętności trenera Gromowskiego, a dzięki fachowości i mistrzostwu szkoleniowca młodzi adepci taekwon-do będą mogli się od swojego mentora jeszcze wiele nauczyć.

Wyniki:
Szymon Rama – trzy złote medale
I miejsce walki Bong Matsogi kadet +155 centymetrów 2CUP
I miejsce układy formalne 2CUP
I miejsce techniki specjalne Nopi Chagi

Mateusz Olszewski – srebrny i brązowy medal
II miejsce techniki specjalne Nopi Chagi
III miejsce walki Bong Matsogi kadet +155 cm., 1CUP

Konrad Czapliński – srebrny medal
II miejsce walki Bong Matsogi młodzik młodszy -115 cm

Karolina Piekarska – srebrny medal
II miejsce układy formalneCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zlekkazawiany #1879565 | 77.255.*.* 11 gru 2015 22:31

    Brawo !!! Gratulacje !!! Oby tak dalej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz