Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Gmina Kuczbork. Bądź bezpieczny na drodze

2015-12-14 14:31:48 (ost. akt: 2015-12-15 15:19:11)
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chojnowie z policjantami oraz przedstawicielką Kuriera Żuromińskiego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chojnowie z policjantami oraz przedstawicielką Kuriera Żuromińskiego.

Podziel się:

„Miło Cię widzieć” to nazwa kolejnej akcji, którą organizuje Kurier Żuromiński we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i policjantami z Ogniwa Ruchu Drogowego w Żurominie. Akcja ma na celu edukację w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze.

Angelika Szczechowicz
a.szczechowicz@kurierzurominski.pl

Akcja „Miło Cię widzieć” trwa od marca 2015 roku i ma na celu edukację uczniów szkół podstawowych na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W ramach akcji odwiedzamy szkoły znajdujące się na terenie powiatu żuromińskiego i wręczamy uczniom tzw. pakiety bezpieczeństwa, w których znajduje się kamizelka odblaskowa, opaska odblaskowa na rękę i kolorowe smycze na klucze. Takie pakiety wręczamy dzięki hojności lokalnych przedsiębiorców. Dodatkowo podczas naszej akcji policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w Żurominie przeprowadzają lekcję na temat prawidłowego zachowania się na drodze. Przypominają także o konieczności noszenia kamizelek odblaskowych i innych elementów odbijających światło, szczególnie po zmroku w miejscach nieoświetlonych.
Według przepisów piesi i rowerzyści zobowiązani są do noszenia „odblasków”po zmroku poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy, że za brak odblasków możemy nie tylko zapłacić mandat, ale przede wszystkim narażamy swoje zdrowie i życie.
Relację z akcji w gminie Kuczbork przedstawialiśmy w wydaniu Kuriera z 10 listopada. Prezentowaliśmy wtedy zdjęcia z akcji, którą przeprowadziliśmy w Zespole Szkół w Zielonej. Dziś przedstawiamy relację ze Szkoły Podstawowej w Gościszce, SP w Sarnowie i SP w Chojnowie.

Sponsorzy akcji „Miło Cię widzieć”:

Sponsor główny:
Śliwińscy Spółka Jawna

Pozostali sponsorzy akcji:
Mateusz Skarzyński
Gospodarstwo Rolne Katarzyna Kurkiewicz
Krzysztof Gesek
Ireneusz Wąsiewski
Andrzej Grzywiński
Mariusz Wąsiewski
Marek Piłat
Michał Gesek
Henryk Wąsiewski
Hanna Zielińska
Wojciech Sękowski

.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kierowca #1889998 | 46.112.*.* 25 gru 2015 11:35

    Jadę sobie za pojazdem policyjnym we wsi Kuczbork w równej odległości i na moim liczniku zauważyłem 80km/h. Zwolniłem, myślę sobie podstęp, pojazd nieuprzywilejowany. A tu na rozjeździe na Mławę już stali ci sami z radarem. To takie są policjanci, kochane dzieciaczki. Was uczą a sami hulaj dusza piekła nie ma, kto ich ruszy? Oni was dzieciaczki mandatami, żeby wyrobić narzuconą ilość mandatów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz