Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Charytatywna licytacja dla potrzebujących

2015-12-14 14:38:05 (ost. akt: 2015-12-14 14:53:28)
Uczniowie i nauczyciele z ZSP w Żurominie przekażą dla potrzebujących prawie 5000 złotych

Uczniowie i nauczyciele z ZSP w Żurominie przekażą dla potrzebujących prawie 5000 złotych

Autor zdjęcia: fot. Ewa Jabłońska

Podziel się:

Po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się przedświąteczna licytacja. Uzyskane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących uczniów tej placówki oraz dla podopiecznych Domu Dziecka w Rypinie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W tym roku już po raz czwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie odbyła się przedświąteczna licytacja dla najbardziej potrzebujących uczniów ZSP oraz podopiecznych Domu Dziecka w Rypinie. W piątek 4 grudnia w sali gimnastycznej szkoły spotkali się uczniowie i nauczyciele, żeby licytować przekazane przez darczyńców przedmioty. A było ich naprawdę sporo. Uczniowie i nauczyciele wylicytowali 120 przedmiotów i usług podzielonych na kategorie: atrakcje, relaks i uroda, zimowo – świątecznie, trochę rozrywki i kultury, szkolne radości, rzutem na taśmę. Można było wylicytować koszulkę Kamila Łebkowskiego, burmistrz Aneta Goliat zaoferowała przyjrzenie się jej dniu w Urzędzie, kurs nauki gry na gitarze, zabiegi stomatologiczne, zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne, bilety do kina i na koncert, spływ kajakowy, kosz słodyczy, posiłki w żuromińskich restauracjach, przełożenie sprawdzianu i negocjacje oceny, przedmioty robione własnoręcznie przez uczniów (Michała Kwestorowskiego i Annę Krantowską) i nauczycieli np. czapka i szalik, bombki na choinkę i serwetki oraz wiele innych. Największym powodzeniem cieszyła się przejażdżka Golfem z księdzem Pawłem Balińskim oraz pizza w towarzystwie księdza. Można było również kupić domowe wypieki, herbatę i kawę.
Co roku kwota uzbierana w szkolnej zbiórce jest coraz wyższa. W tym roku społeczność szkolna ZSP w Żurominie uzbierała kwotę 4 769,80 złotych. Pomoc trafi do potrzebujących przed świętami Bożego Narodzenia.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pejsaty #1881445 | 164.127.*.* 14 gru 2015 23:01

    Ja proponuję zorganizować ball bezrobotnych dla bezdomnych.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)