Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Granica siedmiuset kilogramów złamana

2015-12-16 14:45:29 (ost. akt: 2015-12-16 14:47:00)
Mariusz Grotkowski – mistrz Polski z Chamska

Mariusz Grotkowski – mistrz Polski z Chamska

Podziel się:

Na Mariusza Grotkowskiego nie ma mocnych. W Polsce w jego kategorii wagowej Grotkowski nie ma z kim przegrać. Pochodzący z Chamska zawodnik wygrał Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym w odmianie sprzętowej, bijąc rekord życiowy i osiągając łącznie w trzech konkurencjach siedemset kilogramów. Drugiego na podium Piotra Burzawę wyprzedził o prawie trzysta kilogramów. Grotkowski okazał się także najlepszy w kategorii open.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

- Udało mi się złamać granicę siedmiuset kilogramów – mówi z dumą Mariusz Grotkowski mistrz Polski seniorów w trójboju siłowym w odmianie klasycznej.
Końcówka roku i mistrzostwa Polski w Giżycku były udane dla zawodnika pochodzącego z Chamska. Mimo że ten rok był bardzo trudny i obfitował w wiele startów zarówno w Polsce jak i za granicą, to sił Grotkowskiemu nie zabrakło.
- Jak na końcówkę roku to forma muszę przyznać była niezła i udało się poprawić niektóre wyniki – informuje zawodnik Spartakusa Nasielsk i dodaje – przysiady były fatalne, ale wszystko nadrobiłem wyciskaniem leżąc oraz martwym ciągiem.

Rekord życiowy pobity
Rzeczywiście. W przysiadach wynik Grotkowskiego był dalekim od jego możliwości. Zaliczone tylko jedno podejście na 240 kilogramów. Pozostałe (pierwsze na 240 kg i podejście do 255 kg) próby spalone. Grotkowski zrehabilitował się jednak w kolejnych konkurencjach. Trzy zaliczone próby w wyciskaniu leżąc, kolejno – 185, 195 i 200 kilogramów, co jest nowym rekordem Polski. Trzy udane próby także przy martwym ciągu. Tym razem nasz fighter poradził sobie z ciężarem 260 kilogramów, co jest rekordem życiowym zawodnika. Łącznie Grotkowski osiągnął granicę 700 kilogramów, co również jest jego nowym rekordem życiowym i spełnieniem przedsezonowych założeń o złamaniu tejże granicy.

Rok bardzo udany, czas na Mistrzostwa Europy

Mijający rok dla Mariusza Grotkowskiego był bardzo udany. Zaliczył on wiele ciekawych startów w kraju jak i za granicą, a przede wszystkim zanotował progres, jeśli chodzi o podnoszone kilogramy.
- Od zeszłorocznych Mistrzostw Polski poprawiłem się o siedemdziesiąt kilogramów, jeśli w przyszłym roku przyrost będzie podobny to, kto wie, może uda się powalczyć o medal na Mistrzostwach Świata i zapewnić sobie kwalifikację na World Games 2017 – rozmyśla zawodnik i dodaje – W przyszłym roku czeka mnie podobna ilość startów, więc trzeba dobrze rozłożyć siły, żeby wystarczyło ich na te główne imprezy.
Teraz naszego zawodnika czeka przerwa. Przed nim, jak i przed nami wszystkimi Święta Bożego Narodzenia, ale już po nich czas na kolejne przygotowania. Rok 2016 Mariusz Grotkowski zacznie od udziału w Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym w odmianie klasycznej. Czempionat odbędzie się Estonii.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. CO? #1882992 | 83.24.*.* 16 gru 2015 20:24

    O czym Ty piszesz oni tylko trwonią państwowe pieniądze nabijając kasę koleżankom rodzinom i znajomym. My ich nie interesujemy. Tylko w dniu wyborów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. abc #1882798 | 78.88.*.* 16 gru 2015 17:24

    Szkoda że lokalne władze nie wspierają Mariusza. Chłopakowi można przyznać jakieś stypendium albo wspomóc przez zakup odżywek itp.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz